Як у львівських кав'ярнях дотримуються «карантину вихідного дня» (ФОТО)
Попри запровадження «Карантину вихідного дня» значна частина кав’ярень у центрі Львова продовжувала працювати 14 листопада. Зокрема завдяки наявним у закладах літнім майданчикам, на яких не заборонено перебувати під час карантину.
У деяких закладах на дверях висіло попередження про обмеження через «карантин вихідного дня».
Як повідомили у поліції Львівської області, у суботу у Львові та в області працювало 112 рейдових груп, які виявляли й реагували на повідомлення про порушення карантину.
Станом на 18.00 14 листопада поліцейські Львівщини припинили діяльність 248 об’єктів торгівлі та закладів громадського харчування, які працювали всупереч обмеженням «карантину вихідного дня».
Зокрема у суботу зранку у Львові поліцейські заблокували роботу щонайменше чотирьох ринків: «Шувар», «Краківський», «Галицьке перехрестя» та «Південний».
На громадян і юридичних осіб, які відмовилися виконувати рішення уряду, склали 54 адміністративних протоколи зі штрафами до 34 тисяч.
«Карантин вихідного дня»
Уряд запровадив його 11 листопада. Влада переконана, що це допоможе урятувати медичну систему від колапсу. Такий карантин діятиме з 00:00 суботи до 00:00 понеділка. У вихідні дозволена повноцінна робота лише для продуктових магазинів, автозаправок, аптек, фінансових установ та транспорту.
Таке нововведення має зменшити кількість контактів і розірвати ланцюг передачі вірусу, кажуть у МОЗ.
Водночас міська рада Львова оголосила суботу та неділю робочими днями, щоб не закривати громадські заклади через «карантин вихідного дня». Про рішення виконавчого комітету Львівської міської ради повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.
Він заявив, що нібито через це рішення у Львові неможливо запровадити «карантин вихідного дня», оскільки немає вихідних.
Услід за Львовом виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради вирішив до кінця листопада зробити суботу та неділю робочими днями, щоб обійти «карантин вихідного дня».
Президент Володимир Зеленський відреагував на це закликом до взаємодії бізнесу та влади, щоб «карантин вихідного дня» виявився ефективним, і згадав про місцевих голів, які відмовилися посилювати обмеження.
Епідемія у розпалі
Кількість хворих із COVID-19 в Україні зростає. Щодоби у нас фіксують від 10 до вже понад 12 тисяч інфікованих. У Нацслужбі здоров'я розповіли, що в жовтні кількість госпіталізованих з COVID зросла на майже 80%.
У МОЗ розробили алгоритм дій у разі погіршення ситуації згідно з чотирма рівнями небезпеки. Наразі Україна перейшла на другий рівень, який, зокрема, передбачає скасування планових операцій. Детальніше про чотири рівні тут.
Тим часом в Україні за минулу добу коронавірусне захворювання зафіксували у 10 681 людини. Також відомо, що вчора 2 633 пацієнти одужали, а 95 — померли від ускладнень.