У жовтні кількість госпіталізованих з COVID-19 зросла на майже 80%, а медики працюють понаднормово — НСЗУ
Кількість пацієнтів, госпіталізованих з COVID—19, у жовтні порівнюючи з вереснем зросла на майже 80%. За місяць до лікарень потрапили 51 082 людей з коронавірусом. Через таку кількість медики змушені працювати понаднормово.
Про це 9 листопада повідомили на брифінгу Національної служби здоров'я України.
Там наголошують, що впродовж жовтня виявили понад 180 тисяч нових випадків, що вдвічі більше, ніж у вересні.
Із загальної кількості пролікованих пацієнтів у жовтні 55% були підключені до джерела кисню; 9,5 тисяч лікувалися у відділенні інтенсивної терапії; а понад 4 тисячі пацієнтів були підключені до апарату ШВЛ.
У НСЗУ додають, що частка госпіталізованих пацієнтів, які потребували допомоги в умовах інтенсивної терапії, залишається стабільною і становить близько 17%.
Навантаження на медиків
У Службі розповіли, що стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 у жовтні надавали 2 213 медичних команд. Середнє навантаження на одну медичну команду — майже 26 пацієнтів. Для порівняння, у вересні це навантаження становило понад 16 пацієнтів. Водночас рекомендоване навантаження складає 20 пацієнтів. Саме з такого показника НСЗУ розраховувало тарифи на оплату послуг лікарень, що надають допомогу пацієнтам з COVID-19.
Відтак, зважаючи на різний рівень навантаження у різних регіонах, з жовтня для оплати почали застосовувати коригувальні коефіцієнти за завантаженість медичних команд. Якщо кількість пацієнтів у місяць перевищує 20 на одну команду, заклад отримує більше грошей.
У жовтні таких закладів було 20. Найвище навантаження на Одеську інфекційну лікарню — 129 пацієнтів на 1 команду. Це означає, що одночасно 1 лікар під час своєї зміни надає допомогу майже ста пацієнтам.
У НСЗУ додають, що нині договір з ними на стаціонарне лікування пацієнтів з COVID-19 має 429 медзакладів. У травні таких лікарень було 240. З квітня за стаціонарне лікування пацієнтів з COVID-19 НСЗУ виплатила понад 4,5 млрд грн.
Місць у лікарнях стає менше
Наприкінці жовтня у МОЗ повідомляли, що завантаженість ліжок в опорних лікарнях першої хвилі для пацієнтів з коронавірусною інфекцією в Україні становила 67,2%. Три тижні перед цим було 60%. Наразі немає жодного регіону, де б завантаженість ліжок була меншою за 50%.
Що робить влада?
Думає, де розміщувати хворих, якщо лікарень не вистачатиме. Так, уряд працює над розгортанням ліжок у немедичних закладах. Також проведено інвентаризацію ліжок інститутів Національної академії медичних наук та лікарень Укрзалізниці.
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов переконував, що до 10 листопада кількість ліжок для хворих на коронавірус збільшиться на 10 тисяч. Зараз в Україні 42 тисячі ліжок для таких хворих, а хочуть збільшити до 52 тисяч.
Зараз уся територія України у «червоній» та «помаранчевій» зонах. Детальніше про поділ, який діє з 9 листопада, читайте тут.
- Поділитися: