Японська космічна місія отримала перші кадри з поверхні астероїда за 280 млн км від Землі
Модулі, спущені з японського безпілотного міжпланетного апарату Хаябуса—2, зробили перші знімки та записали відео з поверхні астероїда Рюґу, з якого місія має доставити на Землю зразки ґрунту.
Модулі, спущені з японського безпілотного міжпланетного апарату Хаябуса-2, зробили перші знімки та записали відео з поверхні астероїда Рюґу, з якого місія має доставити на Землю зразки ґрунту.
Про це повідомляє Агентство аерокосмічних досліджень Японії на сторінці місії Хаябуса-2.
За інформацією агентства, отримані з Рюґу 15ти-кадровий відеокліп та світлини — перші в історії кадри рухомого роботизованого дослідження поверхні астероїда.
«Ровер-1Б успішно відзняв відео на поверхні Рюґу! В ньому 15 кадрів і воно було записане 23 вересня 2018 року… «Постійте» на поверхні цього астероїду», — пишуть японські астрономи у своєму Twitter.
21 вересня апарат Хаябуса-2 спустив на поверхню Рюґу для збору даних два компактні модулі Minerva-II-1, які здатні пересуватися по астероїду стрибками. Завдяки слабій гравітації стрибок триває близько 15 хвилин.
Рюґу – навколоземний астероїд, діаметром в 0.92 км.
Завданням місії Хаябуса-2, яка прямувала до астероїда Рюґу 3,5 роки та 260 млн км, є доставлення на Землю зразків ґрунту, склад якого невідомий.
Наступного місяця Хаябуса-2 запустить пристрій, який вистрілить мідним снарядом в поверхню астероїда, щоб отримати «свіжі» зразки породи, після чого почнеться шлях апарату додому. Вчені очікують його повернення до 2020 року.
Вчені розраховують отримати зі зразків непошкоджені радіацією і космічними вітрами дані, що проллють світло на історію сонячної системи та не виключають відкриття про походження життя на Землі.
Нагадаємо, 3 вересня в Японії запустили найменшу ракету-носія SS-520.
26 вересня NASA вдалося виявити марсохід Opportunity, який не виходить на зв'язок вже понад 100 днів.
/Лєв Коротаєвский