Єрмак заявив, що питання далекобійної зброї та винищувачів для України «вирішене». А потім виправився (ОНОВЛЕНО)
Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що питання далекобійної зброї та винищувачів для України вже розв'язане. Але потім змінив заяву.
Про це він написав у Telegram.
У першому варіанті допису глава ОП заявив, що питання вже «вирішене».
Доповнено о 15:13. Згодом Єрмак відредагував пост, написавши, що питання далекобійної зброї та винищувачів для України, «схоже, може бути вирішене».
Єрмак не надав жодних деталей цієї заяви, але пообіцяв оприлюднити їх згодом. Ми намагаємося отримати коментар від Офісу президента.
Ця заява пролунала на тлі зустрічі лідерів ЄС у Брюсселі, яка триватиме 9-10 лютого. У ній також особисто бере участь президент Володимир Зеленський, який лише вдруге за час повномасштабної війни здійснює закордонні робочі поїздки.
На зустрічі європейських лідерів обговорюють війну рф проти України та продовження підтримки ЄС Україні. Президент Зеленський уже виголосив промову в Європарламенті, де підтримав те, що Європа позбувається залежності від російського викопного палива, корупційного впливу російського олігархічного бізнесу й агентів російських спецслужб.
Також Зеленський виступив на спеціальному засіданні Європейської Ради: закликав запровадити санкції проти російської атомної галузі, виробників ракет і дронів, висловив сподівання відкрити переговори про вступ України до ЄС уже цього року.
«Президент Володимир Зеленський у Європарламенті детально зупинився на санкціях проти "Росатому". Україна їх ввела, далі — крок за ЄС. Схоже, все буде ок. Більшість підтримує антиросійські санкції, а також трибунал над російськими злочинцями», — пише Єрмак.
Зазначимо, перед зустріччю журналісти багато розпитували європейських політиків про підтримку України. Так, прем'єр-міністр Португалії Антоніу Кошта заявив, що його країна не має жодних «червоних ліній» щодо надання винищувачів Україні, але в неї немає стільки засобів, щоб віддати свої літаки.
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький наголосив, що Україні можуть передати польські винищувачі лише в межах спільного рішення з партнерами по НАТО. Першими, на його думку, мають надіслати літаки ті, у кого їх найбільше.
А президент Болгарії Румен Радев заявив, що його країна не підтримає санкції проти російського ядерного палива, оскільки це безпосередньо вплине на болгарську атомну енергетику.