ЄС для боротьби з мігрантами може розгорнути військові кораблі поблизу узбережжя Тунісу — Боррель
Європейський Союз розглядає можливість розгортання військових сил поблизу узбережжя Тунісу для зменшення нелегальної міграції через Середземне море.
Про це на полях саміту Європейської політичної спільноти у Гранаді (Іспанія) заявив верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель, передають німецька суспільна радіостанція Deutschlandfunk та газета Tagesspiegel.
За словами Борреля, йому доручили вивчити потенціал політики безпеки й оборони ЄС для боротьби з торгівлею та контрабандою людей.
Ідеться про розширення поточної операції «Іріні», яка зараз стежить за ембарго на постачання зброї до Лівії.
Боррель пояснив, що «Іріні» вже виконує завдання з боротьби проти контрабанди людей шляхом збору інформації. На його думку, операцію можна розширити на територіальні води Тунісу, але для цього потрібна згода цієї африканської країни.
Відносини між ЄС і Тунісом напружені
Туніс є однією з основних транзитних країн для африканських біженців, які прямують до Європи.
А втім, поки немає жодних ознак того, що країна може погодитися на європейську військову операцію біля свого узбережжя, позаяк напруга у відносинах між Тунісом та Брюсселем знову зросла.
Уряд Тунісу звинувачує ЄС у недотриманні домовленостей щодо тіснішого партнерства. Вони передбачають, що країна отримає фінансову допомогу розміром у понад мільярд євро, а натомість вживе більших заходів проти контрабандистів і нелегальних мігрантів.
Також незрозуміло, чи всі країни ЄС погодяться на розширення військової операції.
У 2019 році ЄС був змушений припинити морську операцію щодо боротьби з контрабандистами біля узбережжя Лівії. Причиною стало те, що країни-члени не змогли домовитися про систему розподілу мігрантів, урятованих від лиха на морі.
Проблеми ЄС з міграцією
Нещодавно Італія розкритикувала Німеччину за фінансування благодійних організацій, які допомагають мігрантам у Середземному морі.
Так, одній із них Берлін надав 790 тисяч євро. Це відбувається тоді, коли Рим намагається застосувати жорсткіші заходи, щоб зупинити потік мігрантів.
В італійському Міністерстві внутрішніх справ кажуть, що цього року понад 132 тисячі мігрантів дісталися до країни човнами.
Водночас Польща разом із Чехією відновили тимчасовий прикордонний контроль на кордоні зі Словаччиною через збільшення кількості мігрантів.
За даними польського МВС, протягом минулого року нелегальна міграція та кількість виявлених мігрантів у Словаччині зросли майже на 1000%.