ЄС готовий почати роботу над сьомим пакетом санкцій одразу після ухвалення шостого — Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба не вірить, що шостий пакет санкцій ЄС проти рф може бути ухвалений без ембарго на російську нафту. За його словами, лише одна країна блокує ембарго, а ЄС готовий розпочати роботу над сьомим пакетом санкцій одразу після ухвалення шостого.

Про це Кулеба сказав журналістам після участі в засіданні Ради із закордонних справ у Брюсселі 16 травня, цитує «Інтерфакс-Україна».

«Я не вірю, що шостий пакет може бути ухвалений без ембарго на нафту. Україна проти ухвалення цього шостого пакета без ембарго на нафту. Я вірю, що ембарго введуть, єдине питання — коли і якою буде ціна, яку заплатить ЄС, щоб це сталося», — сказав Кулеба.

Він пояснив, що рішення про шостий пакет санкцій поки не ухвалили. За словами Кулеби, немає ясності, чи ухвалять ембарго на нафту сьогодні, 16 травня. Міністри закордонних справ ЄС продовжать дискусії.

«Що я почув, то це ясну переважну підтримку шостого пакета, ембарго на нафту. Фактично, не буде перебільшенням сказати, що є лише одна країна, яка продовжує блокувати введення ембарго на нафту, і ЄС має з'ясувати, як вирішити занепокоєння цієї країни та як це втілити в життя», — зазначив голова МЗС України, ймовірно, маючи на увазі Угорщину.

Кулеба додав, що цінує всі країни-члени, які сьогодні висловили свою готовність почати працювати над сьомим пакетом санкцій у момент, коли ухвалять шостий. «Це надихає. Був зрозумілий сигнал підтримки України», — наголосив міністр.

Нафтове ембарго

ЄС опинився у глухому куті через відмову Угорщини підтримати шостий пакет санкцій, який передбачає ембарго на російську нафту. В уряді Угорщини переконують, що нафтове ембарго завдасть надто великої шкоди економіці країни. Натомість у ЄС запропонували Угорщині та Словаччині запровадити такі санкції до кінця 2024 року, а Чехії — до червня того ж року, оскільки вони сильно залежать від російської нафти.

Але в Угорщині заявили, що підтримають ембарго, тільки якщо воно стосуватиметься морських постачань цього енергоресурсу. У ЄС, намагаючись переконати прем'єра країни, навіть нібито розглядали можливість фінансової компенсації Угорщині.

Bloomberg писав, що деякі країни ЄС уже заявляють, що, можливо, настав час подумати про відтермінування заборони на російську нафту, щоб запровадити інші запропоновані санкції проти рф, допоки блок не зможе переконати Угорщину підтримати ембарго.

Попри розбіжності міністр закордонних справ Австрії Александр Шалленберг вважає, що шостий пакет санкцій вдасться узгодити вже найближчими днями.