ЄС запроваджує мита на імпорт металургії. Українські виробники не постраждають — Мінекономіки
Починаючи з 2 лютого ЄС запроваджує захисні заходи на ринку металургійної продукції, які стосуватимуться металургії з усього світу, в тому числі з України. Водночас за підрахунками Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, вплив цих заходів на вітчизняних виробників буде мінімальним.
Так, з 2 лютого ЄС запровадить квоти на обсяги металургії, яка ввозиться до союзу з тієї чи іншої країни. У разі перевищення цієї квоти на додаткову продукцію запровадять 25% мита.
При цьому, як повідомляють у Мінекономіки, Україні вдалось відстояти близько 12 категорій товарів — на них митні заходи ЄС поширюватися не будуть, а постачання продукції буде відбуватися у звичайному режимі.
«Мінекономрозвитку разом з українськими виробниками брали активну участь у розслідуванні. Так, були підготовлені та подані на розгляд Єврокомісії позиційні матеріали та коментарі української сторони, представники Мінекономрозвитку відстоювали інтереси України під час слухань в рамках розслідування», — повідомляють у прес-службі Мінекономіки.
Водночас під дії квот ЄС потрапили 2 категорії української металургії: труби для газопроводів та гарячекатний плоский прокат.
«За оцінками Мінекономрозвитку, наразі, враховуючи застосування захисних заходів Європейським Союзом у такій формі, по значній кількості категорій товарів не очікується значного негативного впливу на обсяги поставок до країн ЄС», — додають в Мінекономрозвитку.
Зазначимо, що це вже другий етап запровадження Євросоюзом квот на українську металургію. Перший етап тривав з 19 липня 2018 року по 1 лютого 2019 року. У Мінекономіки зазначають, що він не мав значного впливу на вітчизняних металургів.
Наприкінці 2018 року повідомлялось, що одна з найбільших в Україні металургійних груп — компанія «Метінвести» Ріната Ахметова — збільшила прибуток у майже півтора рази через зростання світових цін на сталь.