Економіка / Бізнес

Металурги Ахметова заробили у 1,5 рази більше через подорожчання сталі на світових ринках

Метінвест
Економіка/Бізнес/Металурги Ахметова заробили у 1,5 рази більше через подорожчання сталі на світових ринках
Зберегти
Вигляд
Найбільший гірничо-металургійний холдинг України отримав на 46% більше виторгу за 9 місяців 2018 року, ніж торік, через високі ціни на сталь на світових ринках.

Гірничо-металургійна монополія Ріната Ахметова та Вадима Новинського «Метінвест» за дев'ять місяців 2018 року по порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшила показник EBITDA на 47%, до 2,015 мільярдів доларів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Консолідована виручка ж зросла на 46% — до 9,063 мільярдів доларів. Про це йдеться в короткому звіті компанії за попередніми фінансовими результатами за 9 місяців поточного року.

У «Метінвесті» такий фінансовий результат пояснюють тим, що за три квартали-2018 компанія збільшила рентабельність свого металургійного сегменту на 749 мільйонів доларів. При цьому показник EBITDA гірничодобувного сегмента знизився на 146 мільйонів (традиційно, через низьку ціну на сировину — руду — на міжнародних ринках, а корпоративні накладні витрати та елімінації скоротилися на 39 мільйонів).

В результаті, за дев'ять місяців 2018 року частка металургійного сегмента в загальному показнику EBITDA досягла 54% (для порівняння — 26% за дев'ять місяців 2017 року), а частка гірничодобувного сегмента склала 46% (74% за дев'ять місяців 2017 року).

Дійсно, ціни на сталь, які у 2017 році тримались на невисокому рівні попри зростання, протягом 2018-го піднялись на майже 50 доларів за тонну. Крім того, на виручці відобразилась і тенденція збереження виробництва сталі українськими металургами. За словами аналітика Concorde Capital Дмитра Хорошуна, в цьому році підприємства гірничо-металургійного комплексу збережуть обсяги виплавки сталі на рівні 2017 року, — 21,3 мільйона тонн.

«У 2018 року будуть відсутні обсяги тимчасово втрачених заводів на Донбасі, але це зниження галузь зможе компенсувати. Максимальне завантаження потужностей в сукупності дасть галузі ще приблизно 3,5 млн тонн на рік (до 25 млн тонн). Однак через торгові бар'єри і неминуче посилення кредитно-грошової політики в Китаї, вийти на цей рівень Україні буде складно», — повідомив аналітик.

В той же час, у прес-службі «Метінвеста» відзначили, що за звітний період виручка в Україні зросла на 57% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року — до 2,525 мільярда доларів.

Загальний борг компанії станом на 30 вересня 2018 року скоротився на 5% з початку року, до 2,869 мільярда доларів.

Разом із тим, аналітики прогнозують подальше зростання цін на метал, за рахунок чого виторг гірничо-металургійного сектору ще більше зросте у 2019-му.

За словами аналітика Concorde Capital Дмитро Хорошуна, ціни на сталеві напівфабрикати (заготівля, сляби) у 2019 році будуть більшу частину часу знаходитися в діапазоні 400-500 доларів за тонну, тобто коливатимуться на 10-15% від рівня листопада 2018-го.

«Якщо Китай в черговий раз простимулює економіку, є шанс, що середні значення за рік будуть ближче до $500/т. Такий рівень дозволить українським металургам комфортно себе почувати і продовжувати інвестувати. Якщо ж Китай не зможе, є великі ризики, що середні ціни за рік будуть близькі до 400 доларів. Це змусить український ГМК знову економити на інвестиціях».

Українські металургія та агропромисловий комплекс є основними галузями, які найбільше експортують продукції за кордон. Завдяки збільшенню валютного виторгу компанії віддають більше валюти державі, чим дозволяють знизити тиск на курс гривні і стабілізувати його. Тобто щобільше продадуть українські експортери, щобільше передадуть валюти державі — то стабільнішим і вищим буде курс гривні до долара.

Раніше повідомлялось, що енергетичний холдинг Ахметова, компанія ДТЕК, пролобіювала у профільному комітеті Ради збільшення державної підтримки альтернативної енергетики.

«Метінвест» є вертикально інтегрованою гірничодобувною групою компаній, що керує активами в кожній ланці виробничого ланцюжка від видобутку ЗРС і вугілля та виробництва коксу до випуску напівфабрикатів і кінцевої продукції зі сталі, трубопрокату й рулонів, а також виробництва іншої продукції з високою доданою вартістю. Група складається з видобувних і металургійних підприємств, що розташовані в Україні, Європі та США, й має мережу продажів з охопленням усіх ключових світових ринків.

Пов`язані новини