Єврокомісія підготує висновок щодо статусу кандидата України у ЄС до кінця наступного тижня — Урсула фон дер Ляєн
Зараз Європейська комісія готує висновок для країн—членів ЄС щодо надання Україні статусу кандидата у Євросоюз. Ця робота буде завершена до кінця наступного тижня.
Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн після перемовин з президентом Володимиром Зеленським під час зустрічі Києві.
«Люди довели свою мотивацію і свою рішучу налаштованість, тому я переконана, що ми разом зможемо подолати цю страшну війну, спільно відбудуємо і модернізуємо цю прекрасну країну. Я хочу завершити словами "Слава Україні"», — сказала вона.
Урсула фон дер Ляєн зазначила, що Україна провела важливі реформи у галузях економіки та верховенства права. Але, на її думку, країна має продовжувати цю роботу.
«Звичайно, ще залишається робота. Я хочу, щоб ви правильно мене зрозуміли. В Україні — війна. Тож всі ваші зусилля і вся наша підтримка зосереджені на подоланні цієї страшної війни. Але ми хочемо дивитися вперед... Наприклад, ви зробили чимало для зміцнення верховенства права. Але необхідно додатково посилити законодавство, яке стосується боротьби з корупцією, забезпечити належну роботу бізнесу. Це все — хороші результати, які необхідно посилити», — сказала Фон дер Ляєн.
Вона додала, що Єврокомісія працює над Платформою відбудови України, а країни-члени ЄС, інші партнери та міжнародні фінансові інституції дуже зацікавлені в тому, щоб підтримати відбудову.
Що передувало?
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн 11 червня прибула до Києва для зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським.
«З президентом Зеленським я підіб'ю підсумки спільної роботи, необхідної для відбудови, та прогресу, досягнутого Україною на її європейському шляху», — написала вона.
У квітні цього року глава Єврокомісії пообіцяла пришвидшену процедуру щодо статусу кандидата в ЄС для України. Тоді ж вона передала Зеленському опитувальник про членство в Євросоюзі.
Що за опитувальник?
Його заповнення необхідне для набуття статусу країни-кандидата на членство в Європейському Союзі. Загалом цей документ складається з двох частин, одна з яких містить політичні та економічні критерії, друга частина охоплює оцінку відповідності українського законодавства актам права Європейського Союзу.
Зрештою першу частину Україна заповнила 17 квітня, а вже наступного дня передала колегам із ЄС.
Зближення України та ЄС
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 28 лютого підписав заявку на членство України в Європейському Союзі. Того ж дня президенти Литви, Польщі, Латвії, Естонії, Чехії, Словенії, Болгарії та Словаччини закликали лідерів ЄС підтримати заявку України на членство в ЄС, якнайшвидше надати країні статус кандидата на вступ і почати переговорний процес.
1 березня Європейський парламент майже одностайно проголосував за резолюцію, в якій закликав інституції Європейського Союзу працювати над тим, щоб надати Україні статус кандидата в ЄС.