Данія і Нідерланди проти надання Україні статусу кандидата на вступ в ЄС — Bloomberg
Данія та Нідерланди не підтримують надання Україні статусу країни—кандидата на вступ до Європейського Союзу. Водночас більшість країн ЄС виступають за.
Про це пише Bloomberg. У випадку з Амстердамом агентство посилається на джерела, а у випадку з Копенгагеном — на дипломатичну ноту.
За даними агентства, дипломати Данії вважають, що Україна недостатньо відповідає критеріям, пов’язаним зі стабільністю інститутів демократії, верховенства права, прав людини та захисту меншин. Києву потрібно буде «фундаментально вдосконалити свою законодавчу та інституційну базу», щоб прогресувати у всіх цих сферах, йдеться у дипломатичній записці.
А Нідерланди переконані, що Україна наразі «загалом на дуже ранній стадії» готовності взяти на себе зобов'язання щодо членства в ЄС та створення функціонуючої ринкової економіки або становлення конкурентоспроможності на єдиному ринку, передає Bloomberg.
Водночас, за даними джерел агентства, більшість країн ЄС, включно з Італією, підтримують надання Україні статус кандидата на вступ в ЄС. Польща, Литва та Ірландія заявили на зустрічі послів, що хочуть, щоб лідери ЄС ухвалили чітке рішення на користь статусу кандидата. А Естонія наголосила на необхідності «дати надію» Україні.
Своєю чергою Німеччина заявила, що результатом може стати умовний статус кандидата, додали джерела Bloomberg.
Як зазначає агентство, очікується, що виконавча влада ЄС наступного тижня порекомендує надати Україні статус кандидата, але це ще потребує схвалення держав-членів. Очікується, що висновок буде прийнятий 17 червня.
Нагадаємо, 9 червня віцепрем'єр-міністерка з євроінтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що в ЄС наразі є три країни, які поки що не хочуть надавати Україні статус кандидата на вступ, а сім країн-членів пропонують альтернативу цьому статусу. Втім, вона не назвала ці держави.
Зближення України та ЄС
Президент Володимир Зеленський 28 лютого підписав заявку на членство України в Євросоюзі. Україна вже заповнила та передала Єврокомісії опитувальник, який допоможе ЄС вирішити, чи має наша країна стати кандидатом на вступ. Далі Комісія має надати свій висновок і передати опитувальник Європейській Раді, котра планує обговорити надання Україні статусу країни-кандидата під час саміту 23-24 червня.
Разом із цим лідери Франції, Німеччини та Австрії заявляють, що вступ України в ЄС може тривати роками та пропонували організувати інші форми співпраці.
Україна ж наполягає саме на членстві в ЄС. 6 червня президент Володимир Зеленський вкотре наголосив, що Україна не розглядає альтернативи членству в Європейському Союзі.
- Поділитися: