Єврокомісія позитивно оцінить прогрес України на членство в ЄС, однак може висунути додаткові умови — Reuters
8 листопада Єврокомісія надасть оцінку прогресу України на шляху до членства в ЄС у своєму щорічному звіті. Найімовірніше, вона буде позитивною, однак Києву можуть висунути додаткові умови.
Про це пише Reuters.
За інформацією видання, додаткові умови можуть стосуватися боротьби з корупцією і прав національних меншин. Останні можуть висунути з ініціативи Угорщини.
Раніше Венеційська комісія опублікувала висновок щодо Закону України «Про національні меншини (спільноти)», у якому порадила переглянути або уточнити низку положень. Зокрема, комісія рекомендувала скасувати мовні квоти, передбачені законами про державну мову та «Про медіа».
Остаточне рішення щодо початку переговорів про членство України в ЄС можуть ухвалити вже 14-15 грудня на саміті лідерів ЄС.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що для України початок переговорів щодо членства вже цього року — «це топпріоритет».
«Україна максимально швидко рухалася шляхом виконання семи рекомендацій Єврокомісії, які були надані, щоб уможливити політичне рішення вже цього року для відкриття переговорів щодо членства», — сказав він.
Вступ України до ЄС
У червні Європейська комісія оголосила свою першу усну оцінку Україні як країні-кандидату в члени Євросоюзу. Рада ЄС вважає, що наразі Україна виконала два кроки із семи, які запропонувала Єврокомісія.
Тоді віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Стефанішина зазначила, що Україна розраховувала на вищу оцінку від Єврокомісії. А втім, вона сказала, що для Єврокомісії визнання будь-якого прогресу менш ніж за рік після набуття статусу кандидата є безпрецедентним. Окрім того, вона переконана, що Україна буде готова до членства в ЄС у найближчі два роки.