Кабмін затвердив програму щодо прав нацменшин. Це завершило виконання рекомендацій для євроінтеграції на урядовому рівні

Уряд ухвалив державну цільову програму «Єдність у розмаїтті» на період до 2034 року, яка має створити умови для реалізації прав і можливостей національних меншин та корінних народів. Це частина однієї з вимог для вступу України до Європейського Союзу.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Очільник уряду розповів, що для виконання нового закону про нацменшини розроблені необхідні підзаконні акти.

«Після затвердження цієї програми можемо говорити, що на урядовому рівні ми повністю завершили виконання семи рекомендацій Єврокомісії», — зауважив Шмигаль.

У Кабінеті міністрів пояснили, що програма передбачає:

  • формування та розвиток стійких, спроможних і прозорих державних інституцій, громадських об’єднань нацменшин та представницьких органів корінних народів;
  • забезпечення реалізації прав та задоволення потреб людей, які належать до національних меншин і корінних народів;
  • забезпечення стійкої підтримки процесів інтеграції суспільства та захисту прав національних меншин і корінних народів на принципах поваги до різноманітності, запобігання та протидії дискримінації, суспільної інтеграції відповідно до міжнародних стандартів.

Які ще вимоги ЄС Україна вже виконала?

Окрім ухвалення закону та програми щодо нацменшин Україна зробила таке:

  • запустила реформу Конституційного суду. Робота ведеться з консультаціями з Венеційською комісією;
  • перезавантажила Вищу раду правосуддя та Вищу кваліфікаційну комісію суддів;
  • посилила інституційну спроможність і незалежність антикорупційних органів. Група держав проти корупції GRECO визначила суттєвий прогрес України в питаннях запобігання корупції;
  • уряд напрацював нормативно-правову базу для боротьби з відмивання грошей у межах стандартів FATF;
  • виконала рекомендації Венеційської комісії щодо реалізації антиолігархічного закону;
  • запрацювало законодавство про медіа та рекламу.

«Ми проаналізували 28 тисяч актів права ЄС на предмет їхньої імплементації у правове поле України. Щиро вдячний усім, хто за такий короткий час провів цю колосальну роботу», — наголосив прем'єр.

Вступ України до ЄС

У червні Європейська комісія оголосила свою першу усну оцінку Україні як країні-кандидату в члени Євросоюзу. Рада ЄС вважає, що наразі Україна виконала два кроки із семи, які запропонувала Єврокомісія.

Тоді Стефанішина зазначила, що Україна розраховувала на вищу оцінку від Єврокомісії. А втім, віцепрем’єр-міністерка вважає, що для Єврокомісії визнання будь-якого прогресу менш ніж за рік після набуття статусу кандидата є безпрецедентним. Окрім того, вона переконана, що Україна буде готова до членства в ЄС у найближчі два роки.

Уже в жовтні Єврокомісія має надати звіт з оцінкою виконання Україною семи кроків на шляху до вступу в ЄС. В уряді прогнозують, що закрити всі сім блоків на 100% не вдасться, але Україна матиме «солідний бекграунд» за кожним із них.