Єврокомісія у червні оприлюднить першу усну оцінку України як країни-кандидата в члени ЄС

Європейська комісія оголосить свою першу усну оцінку Україні як країні—кандидату в члени Євросоюзу 22 червня під час неформального засідання Європейської ради із загальних питань у Швеції.

Про це прессекретарка Європейської комісії Ана Пісонеро повідомила в коментарі інформагентству «Інтерфакс-Україна».

Оцінку представить єврокомісар із питань сусідства та розширення Олівер Варгеї. Однак прессекретарка зауважила, що основну увагу приділять усебічному звіту з розширення, який комісія планує опублікувати восени.

За програмою засідання, доповіді щодо реформ та усну оцінку також нададуть Молдові та Грузії.

9 травня під час брифінгу в Києві очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що крім усної оцінки буде й письмова. Так, уже в жовтні Єврокомісія оприлюднить письмовий звіт з оцінкою України як країни-кандидата в члени ЄС.

Євроінтеграція України

23 червня 2022 року Європейська рада надала Україні статус кандидата в члени ЄС. Тепер для того, щоб розпочати переговори про вступ, Україна має виконати низку рекомендацій Єврокомісії.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн наголошувала, що Україна має продовжити боротьбу з корупцією, призначити голову САП і директора НАБУ, знизити вплив олігархів на економічне та політичне життя, ухвалити законодавство щодо процедур відбору суддів, а також закон про ЗМІ, який увідповіднить українське законодавство з чинними стандартами ЄС.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук у грудні відзвітував, що Верховна Рада вже виконала свою частину роботи й ухвалила всі необхідні законопроєкти для виконання рекомендацій Єврокомісії. А втім, деякі з ухвалених документів зазнали критики.

У березні прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна виконала всі сім рекомендацій ЄС, які необхідні для початку переговорів. Reuters із посиланням на джерела у ЄС пише, що у звіті ЄС буде зазначено, що Україна наразі виконала 2 із 7 умов.

Фундація DEJURE та «Центр протидії корупції» на початку травня оцінили підготовку Києва у 6,8 бала з 10. Вони зазначили, що єдиним проблемним критерієм залишається реформа Конституційного Суду.

Авторка:: Анетт Абрамова