Верховна Рада вже ухвалила всі необхідні законопроєкти з рекомендацій Єврокомісії — Стефанчук

Верховна Рада України вже виконала свою частину роботи й ухвалила всі необхідні законопроєкти для виконання рекомендацій Єврокомісії. Це необхідно для старту переговорів про вступ до Європейського Союзу.

Про це заявив голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

Він зазначив, що парламент ухвалив потрібні «євроінтеграційні закони» майже за 6 місяців.

Зокрема, йдеться про законодавчі рішення про:

  • реформу Конституційного суду — Верховна Рада 13 грудня ухвалила закон про вдосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України на конкурсних засадах (проте його розкритикували через недостатній вплив міжнародних експертів на конкурс);
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським: Верховна Рада ухвалила в цілому закон «Про медіа» (що він передбачає та за що його критикують — розповідали тут);
  • удосконалення законодавства про нацменшини: ухвалений закон «Про національні меншини (спільноти)»;
  • боротьбу з відмиванням коштів: ухвалена низка законів, зокрема про спрощення порядку інформації для проведення фінмоніторингу;
  • продовження судової реформи: Верховна Рада обрала за своєю квотою членами Вищої ради правосуддя двох кандидатів.

Стефанчук подякував народним депутатам України, які підтримали ці рішення, а також європейським партнерам та союзникам.

«Можна з упевненістю сказати, що Верховна Рада України виконала свою частину роботи й ухвалила всі необхідні системні законопроєкти для виконання рекомендацій Єврокомісії [...] Наш курс — повноправне членство у Європейському Союзі», — заявив Руслан Стефанчук.

Раніше віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина зазначала, що Україна готується до кінця року ухвалити понад 30 законів для євроінтеграції.

Шлях України до ЄС

23 червня Європейська рада надала Україні статус кандидата в члени ЄС. Але для того, щоб розпочати переговори про вступ, Україна має виконати низку рекомендацій Єврокомісії.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн наголошувала, що Україна має продовжити боротьбу з корупцією, призначити голову САП та директора НАБУ, знизити вплив олігархів на економічне та політичне життя, ухвалити законодавство щодо процедур відбору суддів, а також — закон про ЗМІ, який приведе українське законодавство у відповідність із чинними стандартами ЄС.