«Євросолідарність» заявила про тиск СБУ через нібито вимогу «розкрити своїх кандидатів». У відомстві все заперечують

У «Європейській Солідарності» заявили, що нібито отримали листа від Служби національної безпеки з вимогою повідомити про кандидатів від партії на місцевих виборах. Однак в СБУ заперечують, що надсилали такий запит.

Про отримання «листа» повідомив народний депутат від фракції «ЄС» Олексій Гончаренко, пише пресслужба «Європейської солідарності».

За словами Гончаренка, Служба безпеки вимагала надати перелік кандидатів від «ЄС» в депутати міських, сільських, селищних районних рад, а також міських, сільських, селищних голів Донецької області з вказівкою населеного пункту та району.

Також на кожного кандидата вимагалось надати коротку характеристику, докладну біографію, кошти, витрачені на передвиборчу кампанію та джерело їх походження.

«Ми отримали цей лист на електронну пошту, ми зв’язалися з управлінням СБУ в Донецькій і Луганській областях, нам підтвердили існування листа, тут є номер, дата. Нам підтвердили, що пан Русінов працює в цьому управлінні», – сказав Гончаренко.

«Лист від СБУ», який оприлюднив народний депутат Олексій Гончаренко«Європейська Солідарність»

У партії розцінили це як політичний тиск та звернулись до очільника СБУ Івана Баканова, щоб у відомстві розслідували походження цього листа.

Однак, у Службі безпеки заперечили, що відправляли такий лист і звернули увагу, що він може бути фейковим. Зокрема зазначили, що такі вихідні номери документа не використовують в управлінні СБУ в Донецькій та Луганській областях. Вказаний номер теж недійсний, а керівник, який «підписав» листа на той час ще не був виконувачем обов'язків начальника управління.

У відомстві зазначили, що заяву «Європейської Солідарності» слід розглядати «виключно через призму політичних перегонів і бажання отримати додаткові електоральні бали».

Коли місцеві вибори?

Вони відбудуться одночасно по всій Україні 25 жовтня. Тоді виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів. Наразі триває активна передвиборча кампанія кандидатів. Політики активно поширюють рекламні ролики та витрачають мільйони на банери, використовують «сітки» з купівлі голосів, меми та навіть знаходять «двійників» кандидатів.

Про те, яка ситуація в Україні перед виборами, дивіться у свіжому випуску «Жесті виборів».