Більшість опитаних українців (60-70%) вважають, що для партій на місцевому рівні більш важливо мати досвідчених політиків, ніж «нові обличчя».

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Також українці надають перевагу сильному місцевому лідеру, ніж відомому національному. Крім того, вважають, що важливіше мати хорошу команду, ніж сильного лідера.

59% опитаних вважають, що для партії на місцевому рівні важливіші соціально-економічні ініціативи, ніж ідеологічна позиція (14%).

Між іншим, 34% респондентів вважають, що для місцевої партії важливіше, аби вона підтримувала курс президента Зеленського, натомість 26% — бути в опозиції до чинного глави держави. Водночас для майже 40% фактор підтримки влади не є важливим у виборі.

Для кандидата на міського/сільського голову важливіше вирішувати поточні проблеми, переконані 45% опитаних. Водночас майже стільки ж (43%) переконані, що йому важливіше пропонувати стратегію розвитку населеного пункту. Цікаво, що для старших респондентів важливіша стратегія, тоді як для молоді — поточні питання.

Більше про опитування

Опитування проводили протягом 25-28 вересня серед повнолітнього населення України в усіх областях, крім анексованого Криму та тимчасово окупованих територій Донбасу.

Загалом опитали 5 тисяч людей методом CATI — телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження не перевищує 1,4%.

А що з виборами?

Місцеві вибори в Україні пройдуть у неділю, 25 жовтня. Обиратимуть депутатів місцевих рад — сільських і селищних, міських, районних та обласних, районних у містах, — а також міського голову Києва та голів майже усіх міст, сіл і територіальних громад.

Українські громадяни, які хворіють на коронавірусну хворобу чи мають підозру на COVID-19, зможуть проголосувати на місцевих виборах вдома. Однак для цього необхідно подати заявку до 23 жовтня включно.

Поділитись: