Юристка відмовилася від заяв про фальсифікації на виборах у США. Тому що «жодна розумна людина» не сприйме їх за факт
Американська юристка й прихильниця Дональда Трампа Сідні Пауел, яка говорила про масові фальсифікації з підрахунком голосів на виборах президента США 2020 року, у зверненні до суду заявила, що її твердження про фальсифікації «жодна розумна людина» не сприйме за факт.
Такі слова були наведені в поданні до суду з проханням закрити розгляд справи за позовом Dominion Voting Systems — канадсько-американської компанії, яка брала участь в організації автоматичного підрахунку голосів на виборах президента США.
Після заяв прихильників Трампа про втручання в системи автоматичного підрахунку голосів Dominion Voting Systems пригрозила їм судами. Проти Пауел компанія подала позов про захист честі й гідності на суму понад 1,3 мільярда доларів.
У 54-сторінковій заяві юриста Сідні Пауел з проханням закрити позов наголошено, що його підзахисна насправді не заявляла про фальсифікації як про факт, а лише описувала позови, які подала від свого імені на підтримку Трампа.
Крім того, підкреслено, що вказані заяви виголошувалися в «украй напруженому й політизованому контексті», а Dominion Voting Systems називав їх «дикими звинуваченнями» й «нереалістичними».
«Ці характеристики нібито наклепницьких заяв [Пауел] ще більше підтверджують позицію відповідачки, що жодна розумна людина не сприйняла б ці заяви як факт, а натомість вважала б їх лише заявами, які чекають на встановлення їх справжності судом», — йдеться в поданні.
Вибори президента у США
За офіційними даними, на виборах президента США у 2020 році переміг кандидат від Демократичної партії Джо Байден, який здобув 306 голосів колегії виборників, а чинний тоді президент республіканець Дональд Трамп — 232.
Штаб Трампа від самого початку заявляв, що не визнає перемогу Байдена, й подав низку позовів — на рівні штатів і на федеральному рівні (тобто подані до Верховного суду США), оскаржуючи результати голосування.
У цих позовах, зокрема, стверджувалося, що голосування поштою призвело до масових фальсифікацій; що за Байдена віддавали голоси «мертві душі»; що бюлетені з голосами за Трампа підтасовували або не враховували тощо.
Станом на сьогодні були відхилені всі позови на федеральному рівні й майже всі — на рівні штатів. Причинами відхилення в більшості випадків була відсутність доказів правопорушення або неправдивість висловлених там заяв.
У п’ятницю, 26 березня, стало відомо, що Dominion Voting Systems також подала позов проти телеканалу Fox News, який вважається прихильним до Трампа. Компанія просить суд стягнути в телеканалу 1,6 мільярда доларів компенсації за наклеп.
Зокрема, у позові вказується, що деякі коментатори Fox News заявляли про зумисну зміну алгоритму підрахунку голосів у системах Dominion, спрямовану проти Трампа, і що до таких же дій компанія вдавалася у Венесуелі для фальсифікації перемоги вже покійного Уго Чавеса.
Fox News у відповідь зазначив, що «пишається своїм висвітленням виборів 2020 року, які відповідають найвищим традиціям американської журналістики, й буде рішуче заперечувати безпідставні звинувачення в суді».
Крім того, Dominion Voting Systems також судиться з Руді Джуліані — особистим адвокатом Трампа, відомим тиском на українську владу з метою відкрити розслідування проти політичного конкурента республіканця Джо Байдена. Компанія вимагає в нього, як і в Пауел, 1,3 мільярда доларів компенсації за наклеп.