Генпрокурор США Барр подав у відставку. Він не побачив доказів фальсифікацій на виборах, хоч і був прихильником Трампа

Повноваження Вільяма Барра на посаді генерального прокурора США мали закінчитися 20 січня, коли закінчувалася каденція Дональда Трампа, але він вирішив подати у відставку раніше та залишити посаду напередодні Різдва.
Як повідомив президент США Дональд Трамп, виконувати обов'язки генпрокурора поки буде заступник Барра Джефф Розен.
«Наші стосунки були дуже хорошими. Він неймовірно попрацював. Згідно з листом, Вільям іде перед Різдвом, щоб провести свята зі своєю родиною», — написав Трамп попри те, що нещодавно між ним та Барром була напруженість.
Хоч повідомлення політика достатньо позитивне, останнім часом він серйозно розмірковував над звільненням генерального прокурора. Помічники стримували Трампа від цього, передає CNN.
Перед тим, як з'явилося повідомлення про відставку Барра, між генпрокурором та президентом відбулася зустріч. За словами представника Білого дома, Барра не змушували звільнятися, він сам вирішив це зробити. А з Трампом у нього була «дуже дружня зустріч».
Що сталося між Барром і Трампом?
Вільям Барр був лояльним до чинного президента США. Зокрема він подав резюме до справи про втручання Росії у вибори президента США у 2016. Барр вказав, що не знайшов жодних доказів змови між кампанією президента Дональда Трампа і Росією.
У червні Барр наказав розігнати людей біля Білого дому, які протестували після вбивства Джорджа Флойда. Крім того, очільник Міністерства юстиції США також закликав не брати участь у голосуванні поштою на цьогорічних виборах. Але коли справа дійшла до визнання фальсифікацій, він здав позиції.
В інтерв'ю AP він сказав, що наразі «не знайдено доказів масштабного шахрайства, яке могло б вплинути на результати виборів». Ця заява суперечить риториці Трампа, який регулярно заявляє про шахрайство під час голосування.
А що там із виборами у США?
Президентські вибори відбулися 3 листопада. Для перемоги один із кандидатів мав здобути щонайменше 270 із 538 голосів колегії виборників. У підсумку 14 грудня члени колегії за Байдена віддали голоси 306 виборників, а за чинного президента — 232.
Трамп оскаржував результати у штатах Пенсильванія, Вісконсин, Джорджія, Мічиган, Невада й Аризона, але зрештою там виборники підтримали Байдена.
6 січня обидві палати парламенту мають офіційно затвердити результати. А 20 січня має відбутися інавгурація новообраного президента США.
- Поділитися: