З Amazon видалили книжки, написані за допомогою штучного інтелекту

Платформа Amazon видалила п'ять книг, підписаних іменем американської письменниці Джейн Фрідман. Вона стверджує, що ці твори створені за допомогою штучного інтелекту.

Про це пише Guardian.

«Це виглядає як порушення, тому що це справді низькоякісний матеріал з моїм іменем», — зазначила Фрідман.

Авторка з Огайо пише книги про видавничу індустрію. Фальшиві роботи, підписані ім’ям Фрідман, теж присвячувалися видавництву. Зокрема, це були книги з назвами «Як швидко написати та опублікувати електронну книжку та заробити гроші», «Покроковий посібник зі створення захопливих електронних книжок», «Створення авторської платформи» та «Максимізація прибутку».

В одному з описів фальшивої книги було сказано, що вона «пропонує практичні стратегії, поради та методи, які допоможуть письменникам оптимізувати процес написання, прискорити терміни публікації електронних книг і максимізувати свій потенціал прибутку».

Фрідман дізналася про фальшиві книжки завдяки читачу, який помітив оголошення на Amazon і написав їй листа, запідозривши, що це не її роботи.

Маючи досвід роботи з такими інструментами штучного інтелекту, як ChatGPT, Фрідман одразу подумала, що книжки створені комп’ютерною програмою,

«Я веду блог з 2009 року — багато мого контенту є загальнодоступним для навчання моделей ШІ», — пояснила авторка.

Фрідман написала до Amazon з проханням видалити книжки, однак їй спочатку відмовили, оскільки вона не зареєструвала своє ім'я як торгову марку. Проте згодом роботи зникли із сайту. На думку авторки, це сталося після розголосу в соціальних мережах.

У минулому шахрайські схеми вже спостерігали на Amazon. Так, у 2018 році бізнес-письменник Патрік Рімс заявив, що шахрай використав його номер соціального страхування, щоб видати себе за нього й опублікувати книгу від його імені.

Представник Amazon сказав Guardian, що компанія має «чіткі вказівки щодо вмісту, які визначають, які книжки можна виставляти на продаж», і що вони «негайно розслідують проблеми, якщо вони виникають».

Нагадаємо, раніше у США більш як 8000 письменників і їхніх прихильників звернулися до розробників штучного інтелекту з вимогою брати дозвіл на використання авторських текстів.

Відкритий лист адресований генеральним директорам відомих компаній, які займаються розробкою штучного інтелекту, зокрема OpenAI, Alphabet, Meta, Stability AI, IBM і Microsoft.

У листі зазначається, що розробники ШІ «люблять говорити, що їхні машини просто “читають” тексти, на яких вони навчаються, але насправді вони копіюють їх, а потім відтворюють їх знову й знову».