В Україні розпочали роботу над правовим регулюванням штучного інтелекту — Федоров

В Україні почали роботу над нормативним полем для штучного інтелекту. Під час стратегічної сесії експерти, урядовці, народні депутати та юристи обговорили шляхи щодо правового регулювання ШІ.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Міністр зазначив, що Україна «повинна не відставати від усього світу, а очолити тренд ШІ». На його думку, необхідно розробити власну стратегію та швидко реагувати на зміни. Федоров також наголосив на тому, що про Україну як цифрову державу не можна говорити, допоки не буде сформована прогресивна політика в напрямі штучного інтелекту.

Федоров зауважив, що вже зараз в Україні активно використовують ШІ в різних галузях. Зокрема, Мінцифри розробляє віртуального помічника в «Дії».

Такий помічник, за словами міністра, швидко відповідатиме на запитання щодо проблем з різними послугами або щодо місця розташування найближчого Центру надання адміністративних послуг. Крім цього, ШІ допомагатиме Держстату обробляти та аналізувати дані.

Поміж іншим, Федоров наголосив на використанні штучного інтелекту у військових технологіях. Міністр зауважив, що ШІ допомагає фіксувати переміщення техніки та особового складу окупантів, збивати ворожі ракети, а також сприяє ефективнішому наведенню БпЛА на цілі.

Водночас Федоров підкреслив, що Україна потребує ширшого використання штучного інтелекту. Зважаючи на це, в Україні створять умови для того, аби міжнародні компанії, що спеціалізуються на ШІ, виходили на український ринок.

ШІ для ЗСУ

Наприкінці липня The Washington Post писав, що в Україні розробили FPV-дрон, який здатен ліквідовувати ціль після втрати зв'язку з оператором. Це стало можливим завдяки використанню нового програмного забезпечення на основі штучного інтелекту.

Така система націлювання також допоможе, коли є перешкода у вигляді великого фізичного об’єкта, наприклад, пагорба. Датчики дрона розпізнають фізичні особливості цілі та відповідно коригують траєкторію польоту. ШІ допоможе дрону виконати завдання, навіть якщо ціль рухатиметься. У Twist Robotics свою розробку називають «Javelin для бідних».

Автор: Олександр Донець