З початком епідемії COVID-19 в Україні зменшились рутинні щеплення. МОЗ розповідає, коли й чому слід вакцинуватися

З початком пандемії в Україні, як і в усьому світі, знизився відсоток рутинних щеплень. Щоб привернути увагу до планової вакцинації Міністерство охорони здоров'я розпочало кампанію «Щеплення — суперсила від хвороб», де детально розповідає українцям, коли й чому слід вакцинуватися.
В Україні є календар профілактичних щеплень, за яким передбачена обов'язкова вакцинація проти 10 захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту.
Усі вакцини проти цих захворювань ㅡ безоплатні, їх закуповують державним коштом. За даними МОЗ, наразі регіони повністю забезпечені необхідною кількістю вакцин, але темпи щеплення повільні.
Так, Центр громадського здоров’я повідомляв, що станом на 1 жовтня 2021 року лише 60% дітей віком 6 років вакциновані від поліомієліту та 53,4 % — від дифтерії та правця.
Щоб привернути увагу до планової вакцинації дітей та дорослих проти дифтерії, правця, поліомієліту та кору, МОЗ за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку та ЮНІСЕФ розпочало кампанію «Щеплення — суперсила від хвороб», де детально розповідає, коли й чому слід вакцинуватися.
Головний санлікар Ігор Кузін наголосив, що пандемія COVID-19 негативно позначається на темпах рутинної вакцинації, і така ситуація склалася в багатьох країнах світу.
«Але минулий рік показав, що навіть на піку захворюваності на COVID-19 ми можемо мати високий рівень охоплення щепленнями проти вакцинокерованих хвороб. Ці захворювання нікуди не ділися, тож переривання планової вакцинації є дуже загрозливим для здоров’я українців», — каже Кузін.
Комунікаційна кампанія реалізована креативною агенцією Green Penguin. Новина опублікована на правах реклами.