За 25 років понад 40% шельфових льодовиків Антарктиди зменшилися — дослідження
З 1997 року по 2021 понад 40% шельфових льодовиків зменшилися, причому майже половина з них не демонструє «жодних ознак відновлення». Так, за цей час Антарктида втратила 7,5 трлн тонн льоду.
Про це пише The Guardian з посиланням на дослідження вчених з англійського Університету Лідса.
Вчені вимірювали щорічні зміни льоду за допомогою супутникових знімків. Вони переглянули понад 100 000 зображень, зроблених із космосу, щоб проаналізувати стан шельфових льодовиків.
Науковці вважають, що втрата льоду є результатом кліматичної кризи, тому що лід відновлювався, якби це було частиною циклу природних змін. Через танення шельфових льодовиків до океану потрапляє більше прісної води, що може порушити течії у ньому.
У вересні Національний центр даних про сніг і лід США повідомив, що морський лід навколо Антарктиди досяг рекордно низького рівня цієї зими. Вчені припускають, що це, зокрема, може мати негативний вплив на пінгвінів і зміну клімату в південному полюсі.
Потепління в Антарктиді
У червні наукова спільнота повідомила, що крига в Антарктиді тане «безпрецедентно швидко».
Після 2022 року на деяких прибережних ділянках відсутній лід. Площа морської криги в Антарктиді досягла рекордно низького рівня в лютому 2023 року. І навіть попри те, що в червні на материку тривала зима, площа морського льоду залишалася низькою.
Національний антарктичний науковий центр наголосив, що такі глобальні зміни можуть призвести до загрози зникнення певних видів тварин, зокрема імператорських пінгвінів, деяких видів тюленів і морських птахів.
Так, в Антарктиді під час розколу криги, викликаної потеплінням, вже загинуло до 10 тисяч пташенят пінгвінів.
Науковці з 41 установи та 14 країн закликали організувати постійну довгострокову роботу обсерваторій і проведення досліджень для подолання проблеми з морським льодом.