За другий день вакцинації в Україні щеплення проти COVID-19 отримали понад 1,1 тисячі людей ㅡ Степанов
Протягом 25 лютого в Україні щеплення проти COVID—19 зробили 1 179 людей. У Міністерстві охорони здоров'я очікують, що кожного дня ця цифра буде збільшуватись «в рази».
Про це в ефірі програми «Право на владу» заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Він повідомив що в Україні вакцинацію проводять так званим каскадним способом, «щоб не було програмних помилок».
«Для нас важливий не старт вакцинації, для нас важливий весь процес, щоб ми досягли тих цифр, до яких ми прагнемо», ㅡкаже міністр.
Нагадаємо, у перший день вакцинації в Україні, 24 лютого, зробили всього 159 щеплень. Степанов пояснює це тим, що у середу кампанія з вакцинації почалась тільки з обіду, а багато областей отримали партії препарату тільки ввечері.
Наразі у планах МОЗ вакцинувати принаймні 60% населення України. Водночас, за соціологічними дослідженнями, на які посилається міністр, на безкоштовну вакцинацію готові близько 43% громадян.
«Ми вважаємо, що це дуже мало, тому ми проводимо максимальну комунікаційну кампанію, щодо збільшення кількості людей, які повинні вакцинуватися... Мінімальний відсоток, який має бути в нашій країні, це не менше 60%. Саме з цієї цифри починається формування колективного імунітету», ㅡ сказав Степанов.
Нагадаємо, у четвер, 25 лютого вакцинація стартувала в усіх областях України (окрім окупованого півострова Крим). Як перші щеплення проти коронавірусу робили у різних куточках України ㅡ читайте в нашому онлайні.
Чим вакцинують українців?
Напередодні в Україну прибула перша партія вакцини (пів мільйона доз) проти коронавірусу CoviShield від виробника Serum Institute India. Її вже зареєстрували.
Це препарат, розроблений Oxford/AstraZeneca, який виробляється на потужностях в Індії. Вакцину схвалили для екстреного використання. Фактично, CoviShield — це та сама «оксфордська» вакцина, яку для локального індійського ринку випускає SII.
Наразі триває третя фаза клінічних випробувань препарату CoviShield в Індії, Бразилії, Великій Британії, Південній Африці, Кенії та США. Водночас вакцину вже схвалили до екстреного використання в Індії.
Попередні результати третьої фази досліджень у Великій Британії, Бразилії та Південній Африці опублікували у грудні 2020 року у виданні Lancet. Вакцина показала ефективність 70,4%, згідно з даними 11 636 добровольців.