За останні 40 років кількість екстремально спекотних днів зросла вдвічі — дослідження
З 1980—х років кількість екстремально спекотних днів, коли температура перевищує 50°C, зросла вдвічі. Причиною такого процесу є діяльність людини.
Про це йдеться у дослідженні BBC.
Так, упродовж останніх 40 років зростання температури повітря дослідники фіксували щороку. І якщо в 1980-2009 роках було в середньому 14 надзвичайно спекотних днів на рік, то у 2010-2019 роках таких днів було вже 26.
Водночас температуру понад 45°C впродовж останніх 40 років фіксували в середньому на два тижні на рік частіше, ніж раніше. Кліматологиня й докторка Фрідеріке Отто пояснила, що таке зростання можна на 100% пояснити спалюванням викопного палива.
BBC пише, що вже за температури понад 41°C організм людини перестає нормально функціонувати. Зокрема, через брак кисню мозку загрожує тепловий удар, а потовиділення може припинитися. Крім того, через високу температуру підвищується серцебиття, щоб відвести тепло від важливих органів.
За оцінками Міжурядової групи з питань зміни клімату при ООН, до середини XXI століття середня температура у світі зросте на 1,5 градуса за Цельсієм. Це теоретично допустима норма, перевищення якої призведе до катастрофічних наслідків для природи і неприйнятних змін у різних сферах людського життя.
Якщо ж темпи зростання викидів, спричинені найбагатшими людьми світу, залишатимуться такими, як зараз, до 2050 року температура зросте ще на 1,5 градуса за Цельсієм — навіть якщо решта світу знизить рівень шкідливих викидів до нуля.