За три роки кількість тих, хто стикається з гострою нестачею їжі, збільшилась на 210 мільйонів — ООН
Зараз 828 мільйонів людей у світі не мають достатньої кількості їжі та щовечора лягають спати голодними. А кількість тих, хто стикається з гострою нестачею їжі, з 2019 року збільшилась зі 135 мільйонів до 345 мільйонів.
Про це повідомляє Всесвітня продовольча програма (ВПП) ООН.
На межі голоду зараз балансують загалом 50 мільйонів людей у 45 країнах. В ООН вказують, що хоч потреби на тлі загострення продовольчої кризи є захмарними, ресурси — досягли дна.
ВПП потребує 22,2 мільярда доларів, щоб охопити 152 мільйони людей у 2022 році. Однак, оскільки світова економіка постраждала від пандемії COVID-19, розрив між потребами та фінансуванням більший, ніж будь-коли.
У Всесвітній продовольчій програмі заявили, що опинилися «на критичному роздоріжжі». Загострення проблеми голоду у світі там пояснюють чотирма факторами:
- конфлікти — 60% голодуючих у світі живуть у регіонах, уражених війною та насильством;
- кліматичні потрясіння, що знищують життя, врожай і засоби до існування, а також підривають здатність людей прогодувати себе;
- економічні наслідки пандемії COVID-19;
- найвищі за весь час витрати — місячні операційні витрати ВПП з 2019 року зросли на 44%; додаткові кошти, які зараз витрачаються на експлуатаційні витрати, раніше прогодували могли б 4 мільйони людей протягом одного місяця.
Атака росії на продовольство
З початку повномасштабного вторгнення російсько-окупаційні сили заблокували українські порти, що вплинуло на голод у Східній Африці, адже Україна є одним з основних експортерів зерна до цих країн.
Наразі у межах «зернової угоди» на експорт працюють три порти в Одесі. Але в ООН зазначали, що повільне відкриття українських портів та обережний рух вантажних суден через заміноване Чорне море не вирішать глобальної кризи продовольчої безпеки.
Також російські окупанти вивозили крадене зерно із захоплених територій України до своєї країни та дружніх держав, зокрема до Сирії. Окрім того, росіяни не дають гасити поля з врожаєм на окупованих землях.