В уряді підбили підсумки перших 20 днів роботи «зернового коридору»

За 20 днів з початку роботи «зернового коридору» з українських морських портів вийшло 27 суден, на борту яких сукупно 670 тисяч тонн агропродукції.

Про це повідомили у Мінінфраструктури України 20 серпня.

Також до українських портів за цей час зайшло під завантаження 18 суден, а на розгляді перебуває близько 40 заявок на захід до портів.

«Україна дотримується своїх зобов'язань перед світом у боротьбі з глобальним голодом. Дякуємо союзникам за виконання безпекових гарантій в Чорному морі», — йдеться у заяві.

 Міністерво також опублікувало відео, на якому — процес завантаження судна, яке прямуватиме до північної Африки.

Про «зернову угоду»

Україна підписала угоду з Туреччиною та ООН про безпечне вивезення зерна через Чорне море. Дзеркальну угоду з ООН та Туреччиною підписала росія. Між собою Україна та рф не підписували домовленостей.

Угода передбачає розблокування трьох українських портів — «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» — для вивезення зерна і продовольства. Контроль над портами залишається за українською стороною. У портах перебуватимуть лише судна, які забезпечують експорт зерна та пов'язаних із ним продовольства й добрив. У Туреччині Спільний координаційний центр проводить інспекцію кораблів, що прямують з і до України.

Перше судно з українським зерном після 24 лютого вийшло з Одеського порту 1 серпня.