Заморожені російські активи можна використати як репарації для України — очільник Мінфіну
Україна розраховує, що репарації для відновлення її інфраструктури після війни надходитимуть, зокрема, із заморожених активів росії за кордоном.
Про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко 20 квітня у Вашингтоні, передає «Укрінформ».
Він також зазначив, що надходження коштів для відновлення зруйнованої інфраструктури України можуть бути забезпечені коштом додаткових фінансових заходів проти росії, але «ці питання дискутуються».
На запитання, про які суми йдеться, якщо говорити про післявоєнне відновлення, Марченко відповів: «Це сотні мільярдів доларів».
Водночас міністр зауважив, що українська урядова делегація, яка прибула цього тижня до США в період весняних зібрань МВФ і Світового банку, зосереджена на консолідації міжнародної підтримки України. За його словами, наразі увага сфокусована на забезпеченні нагальних потреб, організації всіх видів допомоги Україні, у тому числі фінансової. Це необхідно передусім для безперебійного забезпечення бюджетних виплат, нарахування пенсій, функціонування лікарень тощо.
«Нагальна потреба для нас — залучити кошти, щоби люди не відчували, що йде війна», — додав міністр.
Однак пріоритетним, за його словами, наразі є забезпечення перемоги, що насамперед передбачає фінансування потреб армії. Для цього триває інтенсивна робота з міжнародними партнерами й фінансовими інституціями.
Як відновити економіку
В НБУ вважають, що фінансова підтримка міжнародних партнерів України буде вагомим джерелом валютних надходжень в Україну. Іншими відносно стабільними джерелами залишатимуться перекази трудових мігрантів та доходи ІТ-індустрії.
Остаточна оцінка втрат економіки від повномасштабної агресії росії проти України насамперед залежатиме від тривалості воєнних дій. Зі швидким відновленням України має допомогти проведення структурних реформ, залучення масштабної міжнародної підтримки та інтеграція в Європейський Союз.