Заповідник «Києво-Печерська лавра» звернувся до суду — Ткаченко

Національний заповідник «Києво—Печерська лавра» звернувся до Господарського суду Києва через перешкоди УПЦ МП щодо передання майна Лаври.

Про це повідомив міністр культури України Олександр Ткаченко.

Він зазначив, що 31 березня комісія з приймання-передавання державного майна Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» знову не змогла розпочати свою роботу через супротив УПЦ МП.

Він додав, що за законом власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

«Заповідник звернувся до Господарського суду Києва, щоб усунути численні перешкоди, які чинить УПЦ МП на шляху передачі в законний спосіб майна Лаври законному власнику — державі [...] Будемо вирішувати ситуацію в законний спосіб», — пише Ткаченко.

Нагадаємо, 31 березня заповідник «Києво-Печерська лавра» знову звернувся до поліції через перешкоджання доступу до держмайна. Там розповіли, що під час повторної спроби оглянути одне з приміщень Києво-Печерської лаври комісія не змогла потрапити до будівлі, бо та була закрита. Ключі, які передали представники Монастиря УПЦ МП, не підійшли до серцевини замка приміщення. Тож комісія склала про це відповідний акт.

Монастир УПЦ МП, який діє на території Києво-Печерської лаври, мав звільнити приміщення до 29 березня. Але там заявили, що не збираються йти, бо для виселення «немає правових підстав».

30 березня віряни УПЦ МП не пустили до приміщень Києво-Печерської лаври комісію Міністерства культури та інформаційної політики, а священнослужителі проводили богослужіння. Мінкульт у відповідь подав заяву до поліції через перешкоджання роботі комісії.

Окрім того, 30 березня уряд визнав таким, що втратило чинність, розпорядження 2013 року, яким УПЦ МП і передали будівлі та споруди Лаври в безоплатне користування. Так, міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що управління майном Лаври перейшло до держави.

В УПЦ відповіли, що спір про право користуватися майном за договором 2013 року має розв'язуватися лише в судовому порядку, а виселення до судового рішення є «неприпустимим». В УПЦ заявили, що вживатимуть заходів для «припинення протиправних дій», зокрема звернуться до правоохоронних органів.