Поліція порушила справу щодо пошкодження техніки ЗМІ у Києво-Печерській лаврі

Журналісти «Суспільного» повідомили, що один зі священників у Києво-Печерській лаврі перешкоджав їхній роботі
Журналісти «Суспільного» повідомили, що один зі священників у Києво-Печерській лаврі перешкоджав їхній роботіСкриншот / «Суспільне»

Поліція Києва розпочала кримінальне провадження після повідомлення журналістів, що під час знімання сюжету один зі священнослужителів Києво—Печерської лаври пошкодив обладнання оператора.

Про це повідомили у Нацполіції.

Інцидент стався на території Києво-Печерської лаври 30 березня. Представники ЗМІ звернулися із заявою щодо перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. Журналісти повідомили, що під час фільмування сюжету один зі священнослужителів Києво-Печерської лаври пошкодив обладнання оператора.

У поліції не уточнюють, про яке ЗМІ йдеться. Але «Суспільне» повідомляло, що після ранкової служби на території Києво-Печерської лаври один зі священників заважав працювати їхній знімальній групі, штовхнув кореспондентку Дар'ю Нематіан Золбін та зірвав кріплення на камері оператора Віктора Мозгового.

Як зазначає «Суспільне», це трапилось, коли журналістка намагалася поставити запитання митрополиту Павлу щодо роботи комісії Мінкульту з передання будівель Лаври державі. Журналісти оголосили, що звернуться до поліції.

Телеканал «Еспресо» також повідомив, що під час спілкування з журналістами митрополит Павло намагався вибити мікрофон у кореспондентки Валерії Пашко.

А фотокореспондент інтернет-видання «Телеграф» Ян Доброносов розповів Інституту масової інформації, що йому пошкодили зарядний дріт для телефона під час штовханини у Лаврі за участю митрополита.

Він заявив, що це було не випадково — за його словами, людина в рясі навмисно тягнула та обірвала дріт.

У поліції Києва повідомили, що розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України — перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. Санкція статті передбачає штраф або арешт до 6 місяців чи обмеження волі на строк до трьох років. Досудове розслідування триває.

Що передувало?

Віряни УПЦ МП 30 березня не пустили до приміщень Києво-Печерської лаври комісію Міністерства культури та інформаційної політики.

Пізніше журналісти опублікували відео, на якому намісник Києво-Печерської лаври, митрополит Павло погрожує медійникам.

Крім того, зранку представники УПЦ МП проводили богослужіння в Києво-Печерській лаврі, хоча 29 березня у них закінчився термін оренди храмів. Монастир подав позов до Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» про визнання недійсною односторонньої відмови від договору. В УПЦ МП заявили, що не планують покидати Лавру до закінчення судового розгляду.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що проти ченців і священників УПЦ МП, які перебувають у Києво-Печерській лаврі, силу не застосовуватимуть. Але він пообіцяв, що правоохоронці не допустять провокацій.