Засідання «Рамштайну» та обіцяна військова допомога Україні: головне за день 12 жовтня

Союзники України ушосте зібралися обговорити допомогу Україні у форматі «Рамштайн» та пообіцяли продовжувати підтримувати українців, а США ще й запевнили, що якомога швидше передадуть системи ППО. Зібрали головні новини за день 12 жовтня.

«Рамштайн-6»

У штаб-квартирі НАТО в Брюсселі організували засідання Контактної групи з питань оборони України (так званий «Рамштайн»). До штаб-квартири також прибув міністр оборони України Олексій Резніков, щоб ознайомити міністрів Альянсу з останніми подіями в Україні та терміновими потребами на зиму.

Голова Пентагону Ллойд Остін після засідання заявив, що партнери готові підтримувати Україну в довгостроковій перспективі. Вони продовжать тренувати українських військових та посилять роботу своїх оборонних підприємств.

Що обіцяють передати?

Після засідання Остін наголосив, що Сполучені Штати передадуть Україні системи протиповітряної оборони так швидко, як це можливо. Також він пообіцяв, що США спробують надати додаткові боєприпаси до тих систем, які українські сили вже використовують.

Нідерланди нададуть Україні ракети на суму понад 15 мільйонів євро для подальшого зміцнення протиповітряної та протиракетної оборони. Канада оголосила про новий пакет військової допомоги на 47 мільйонів доларів. Він включатиме зимовий одяг та спорядження, артилерійські снаряди та комунікаційні технології.

А ось Німеччина заявила, що упродовж наступних кількох тижнів Україна отримає від неї додаткові реактивні системи залпового вогню MARS II та артилерійські установки PzH 2000.

Реакція на ядерний шантаж

Високопоставлений чиновник НАТО заявив, що якщо росія завдасть тактичного ядерного удару по Україні, то «майже напевно отримає фізичну відповідь від багатьох союзників і, можливо, самого НАТО». Застосування ядерної зброї змінить хід війни і «матиме безпрецедентні наслідки», зазначив посадовець.

Яку саме відповідь можуть застосувати західні союзники України, чиновник Альянсу не уточнив. «Відповідь буде, і вона буде дуже серйозною», — сказав чиновник.

Деокупація Херсонщини

У Херсонській області, за даними ОВА, Збройні сили України вже звільнили від російсько-окупаційних військ 75 населених пунктів. Тільки за жовтень українські військовослужбовці повернули під жовто-блакитний прапор 29 населених пунктів регіону.

Голова ОВА Ярослав Янушевич каже, що ситуація на деокупованих територіях жахлива. Там дуже багато зруйнованих будинків, шкіл, дитячих садків і лікарень тощо. Окупанти також зруйнували лінії електропередач, трансформаторні підстанції, газогони, водогони, котельні. Люди залишилися без води та світла.

Успішна робота ППО

Зенітні підрозділи Повітряних сил ЗСУ зранку впродовж 18 хвилин збили щонайменше чотири вертольоти російських окупантів. Збили саме ударні вертольоти, імовірно, Ка-52, які здійснювали вогневу підтримку наземних окупаційних військ на південному напрямку.

Дрони-камікадзе іранського виробництва Shahed-136 також продовжують атакувати Україну. Лише протягом 12 жовтня станом на 18:00 ЗСУ збили 10 таких апаратів. Зокрема, двоє із цих дронів безрезультатно намагалися атакувати Вінниччину.

А ввечері стало відомо, що у Рівненській, Черкаській та, ймовірно, Житомирській областях ввечері 12 жовтня знову успішно спрацювала протиповітряна оборона. Втім, поки що обласні адміністрації не уточнили, що саме атакувало ці регіони.

Обстріл Авдіївки

Окупанти зранку вдарили по центральному ринку в Авдіївці Донецької області, де на той час перебувало чимало людей. Президент Володимир Зеленський розповів, що внаслідок атаки окупантів станом на вечір відомо про щонайменше 7 загиблих і 12 поранених.

Інші важливі новини

  • росіяни зранку також обстріляли підстанцію у Дніпропетровській області. Внаслідок цього Запорізьку атомну електростанцію повністю знеструмлено: там автоматично ввімкнулися дизель-генератори.
  • На звільнених територіях Донецької області вже ексгумували понад 120 тіл, майже половину з них — у Лимані. Деякі тіла мають ознаки насильницької смерті.
  • Волонтер та політик Сергій Притула відправив американському підприємцю Ілону Маску книгу з історії України. «Сподіваюся, це допоможе вам зрозуміти, чому здатися російській імперії зла не є варіантом для українців», — зазначив Притула.