Завдяки зерновій ініціативі з українських портів уже вийшли 159 суден — Мінагрополітики
Завдяки зерновій ініціативі Україна вже експортувала 3,6 мільйона тонн продовольства, з яких майже 2 мільйони тонн — у вересні. З портів вже вийшли 159 суден.
Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в «Медіацентрі Україна — Укрінформ».
«Експорт лишається вагомою темою для того, щоб вивезти вирощене збіжжя. До роботи зернової ініціативи, у липні, ми експортували приблизно 3,5 мільйони тонн», — зазначив він.
Відтак у серпні з відкриттям роботи портів Україна експортувала 4,5 мільйони тонн. Зараз країна може вийти на 5,5 мільйонів тонн.
«Ми вже наближаємося до довоєнного рівня експорту в 7-8 мільйонів тонн», — додав посадовець.
Очікується, що на кінець вересня — на початок жовтня буде експортовано зерно, яке зберігалось у портах. І великою часткою в експорті буде новий урожай.
«Зернова угода»
Україна підписала угоду з Туреччиною та ООН про безпечне вивезення зерна через Чорне море. Дзеркальну угоду з ООН та Туреччиною підписала росія. Між собою Україна та рф не підписували домовленостей.
Угода передбачає розблокування трьох українських портів — «Одеса», «Чорноморськ» і «Південний» — для вивезення зерна та продовольства. Контроль над портами залишається за українською стороною.
У портах перебуватимуть лише судна, які забезпечують експорт зерна та пов'язаних із ним продовольства й добрив. У Туреччині Спільний координаційний центр проводить інспекцію кораблів, що прямують з України.
Перше після 24 лютого судно з українським зерном вийшло з Одеського порту 1 серпня. Відтоді кораблі регулярно доправляють українську агропродукцію до іноземних покупців.