Заяви Спартц про нібито контрабанду наданої Україні зброї збігаються з наративами росії — Кулеба

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба переконує, що наративи про можливу контрабанду наданої Україні зброї в інші країни запустила росія, а конгресвумен США Вікторія Спартц «свідомо чи несвідомо» їх поширила.

Про це очільник МЗС сказав в інтерв'ю Forbes.

«Це наратив, стовідсотково запущений рф. Потім пані Спартц сказала, що ця зброя може опинитися в Сирії або в Мексиці. Я розумію, чому — тому що слово "Мексика" працює з точки зору внутрішньої політики США. У мене немає підстав зараз стверджувати, свідомо чи несвідомо вона поширює цей наратив, я хочу чітко це зафіксувати. Але те, що її наратив і наратив рф збігаються — це факт, який усі побачили», — наголосив Кулеба.

Він переконує, що заяви Спартц викликали «незрівнянно більший» резонанс в Україні, ніж у Сполучених Штатах, де залишилися «практично непоміченими». На доказ цього міністр навів схвалення Палатою представників Конгресу США оборонного бюджету, у якому підтримка України зросла до $1 млрд.

«Зараз я не бачу жодних негативних наслідків для українсько-американських відносин від цієї дискусії, але бачу дуже емоційне обговорення в Україні», — зазначив очільник МЗС.

Що передувало?

російські пропагандистські канали активно просувають тези, що західну зброю, яку отримує Україна, нібито потім перепродають до інших країн, зокрема на Схід. Наприклад, говорили про продаж французьких гаубиць Caesar. Центр протидії дезінформації наголошував, що подібні заяви поширюють для дискредитації ЗСУ і зриву постачання зброї в Україну, хоча жодних доказів цьому роспропаганда не надає.

На тлі повідомлень російської пропаганди американські посадовці обговорюють запровадження контролю за грошима та зброєю, які надсилають США. Наприклад, про таке згадувала конгресвумен Вікторія Спартц: вона заявила, якщо кошти американських платників податків витрачають в Україні, «то ми маємо бути впевнені, що ці кошти йдуть до тих хлопців, які воюють у вас».

А нещодавно керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що вся отримана західна зброя перебуває на обліку та вирушає на фронт. Також він запропонував народним депутатам створити Тимчасову спеціальну комісію (ТСК), яка займатиметься підготовкою і розглядом питань, пов'язаних із контролем над використанням зброї, отриманої від наших партнерів.