Збірна України U-20 у фіналі чемпіонату світу: хто ці хлопці

Найбільшим досягненням футбольної збірної України (дорослої) на чемпіонатах світу був чвертьфінал у 2006 році. Тоді ще команда Олега Блохіна на цій стадії поступилася італійцям із рахунком 0:3.

Напередодні ж юнацькій збірній України (гравці віком до 20 років) вдалося мало того що виграти в італійських однолітків, так ще й вийти у фінал світової першості. Хто ці хлопці, яких вже називають майбутнім українського футболу – розповідаємо детальніше.

Що це за турнір?

Чемпіонат світу з футболу серед юнаків відбувається раз на 2 роки. Цьогорічний юніорський мундіаль проходить у Польщі.

На цей турнір збірна України під керівництвом Олександра Петракова вийшла завдяки успішному виступу у 2018 році на чемпіонаті Європи. Рік тому ця команда (тоді ще віком до 19 років) у груповому етапі континентальної першості переграла Францію і Туреччину, зіграла внічию з англійцями і з першого місця вийшла одразу до півфіналу. Потрапляння до цієї стадії змагань і гарантувало українцям участь в світовій першості. Дарма що наша збірна тоді у півфіналі програла Португалії із розгромним рахунком 0:5. Вже тоді стало зрозуміло – на цих хлопців чекає успіх.

На цьогорічному чемпіонаті світу Україна потрапила до групи D – разом із юнацькими командами США, Нігерії та Катару. І знову вийшла з першого місця, перегравши американців і катарців, а з нігерійцями зігравши внічию.

У стадії плей-офф Україна перемогла Панаму (4:1), Колумбію (1:0) та в півфіналі – Італію, теж мінімально 1:0. Тепер попереду фінал – і протистояння зі збірною Південної Кореї. Гра відбудеться 15 червня.

Півзахисник української збірної Сергій Булеца (№10) забив переможний гол у ворота італійців у півфінальному матчі Чемпіонату світу з футболу U-20, Гдиня, Польща, 11 червня 2019EPA-EFE/Adam Warzawa

Воротарі

«Для когось чемпіонат світу буде єдиним у житті. Хочеться зіграти якомога краще», – так про свої очікування від турніру в інтерв’ю офіційному сайту Української асоціації футболу говорив найбільш зірковий футболіст юнацької збірної – Андрій Лунін.

Права на цього футболіста належать мадридському «Реалу» – одній з найбільш титулованих команд світу. Однак останній сезон Лунін провів у складі іншої іспанської команди – «Леганеса». 30 червня спливає угода оренди і відтак перший номер збірної повернеться до «королівського» клубу. Нинішня трансферна вартість Андрія Луніна, за даними порталу transfermarkt, складає 7,5 мільйонів євро. Він є найдорожчим футболістом юнацької збірної України.

На цьогорічному мундіалі Лунін зіграв у 5 матчах. Щоправда, чвертьфінальний матч із колумбійцями воротар пропустив – їздив на матчі національної збірної на виклик Андрія Шевченка. У площині воріт його замінив голкіпер «Динамо» Владислав Кучерук. Владислав яскраво провів останній сезон за київську команду в юнацькій Лізі чемпіонів. Не підвів він тренера і в матчі з колумбійцями.

Третій воротар збірної Дмитро Різник із полтавської «Ворскли» поки що не з’являвся на полі.

Гравці збірної України святкують на полі перемогу у півфінальному матчі Чемпіонату світу U-20 між Україною та Італією, Гдиня, Польща, 11 червня 2019 рокуEPA-EFE/Adam Warzawa

Захисники

Денис Попов («Динамо», 20 років). Незмінний лідер оборони команди Олександра Петракова. На чемпіонаті світу провів всі 6 матчів і забив 3 голи, що не досить типово для захисника. Є одним із найрезультативніших футболістів турніру. Забивав США, Катару та Панамі.

Попов уже встиг дебютувати в основній команді київського «Динамо». Український скаут італійського «Кальярі» Алекс Великих запевняє, що декілька європейських клубів уже зробили киянам пропозицію щодо викупу контракту 20-річного центрального захисника. Однак найбільше розчарування – Попов не зіграє у фіналі, адже у грі з італійцями отримав червону картку.

Валерій Бондар («Шахтар», 20 років). Як і Попов, незмінний центральний захисник збірної Петракова. До того ж капітан команди. Бондар також встиг дебютувати на дорослому рівні у футболці донецького «Шахтаря».

Данило Бескоровайний («Земплін», Словаччина, 20 років). Зіграв на турнірі всі 6 матчів. Є третім основним центральним захисником команди Петракова. Один із небагатьох українських талантів, хто грає у такому віці за кордоном. Виступає у вищій лізі Словаччини.

У збірній Петракова є ще один центральний захисник, який, щоправда, поки не зіграв жодного матчу. Це Олег Веремієнко, права на якого належать львівським «Карпатам», але наразі футболіст виступає за друголіговий «Калуш».

Юхим Конопля (19 років) та Віктор Корнієнко (20 років). Обоє – основні флангові захисники збірної, обоє – з донецького «Шахтаря». Конопля, як і його зірковий майже «однофамілець» з національної збірної, Коноплянка, – майстер гольових передач. На його рахунку вже 3 гольові на чемпіонаті світу. У тому числі і в грі проти збірної Італії в півфіналі.

Дублерами основних флангових захисників є Ігор Снурніцин з донецького «Олімпіка» та Олександр Сафронов із «Дніпра-1» – команди, яка за підсумком сезону 2018-2019 вийшла до найвищого футбольного дивізіону України, Прем’єр-ліги.

Захисник збірної України Юхим Конопля (в центрі) бореться за м'яч із гравцями збірної Італії у півфіналі Чемпіонату світу з футболу U-20, Гдиня, Польща, 11 червня 2019EPA-EFE/Adam Warzawa

Півзахисники

Сергій Булеца («Динамо», 20 років). 6 матчів, 3 голи, 2 результативні передачі. Один із лідерів юнацької збірної. Саме його гол став єдиним у матчі з італійцями. По завершенні того матчу в інтерв’ю журналістам сказав: «Ми докладемо всіх зусиль, щоб перемогти на цьому чемпіонаті».

Георгій Цитаішвілі («Динамо», 18 років). Наймолодший гравець команди Петракова. Але при цьому потенційний лідер цього колективу. Грає на правому фланзі атаки. Чимало вболівальників «Динамо» порівнюють його стиль із грою улюбленців київської публіки – Андрія Ярмоленка та Віктора Циганкова.

Наставник «Динамо» Олександр Хацкевич підпускає раз по раз молодого таланта до основного складу. У складі киян в минулому сезоні зіграв 5 матчів. Нещодавно продовжив контракт із «Динамо».

Кирило Дришлюк («Олександрія», 19 років). Основний футболіст команди Петракова ще з минулорічного Євро. Вихованець школи київського «Динамо». Однак у 2018 році перейшов із кропивницької «Зірки» до складу «Олександрії» і втратив ігрову практику у дорослій Прем’єр-лізі. Однак у юнацькій збірній за 4 матчі зробив одну результативну передачу.

Олексій Хахльов («Алавес», Іспанія, 20 років). Іще один легіонер юнацької збірної. Вихованець київського «Динамо». У 2017 перебрався в Іспанію, але до основної команди «Алавеса» його поки не підпускають. Є сином колишнього президента рівненського «Вереса» Олексія Хахльова.

Микола Мусолітін («Чорноморець», 20 років). Іще один центральний півзахисник. Є одним із найбільш досвідчених у команді Петракова. У складі одеського «Чорноморця» дебютував ще в сезоні 2017-2018. Відтоді є основним центрхавом одеситів.

18-річний Олексій Кащук є дублером основних динамівських півзахисників на флангах атаки. Також у розпорядженні Петракова є центральний півзахисник Максим Чех. Обоє представляють донецький «Шахтар».

Нападник збірної України Данило Сікан (№14, ліворуч) під час півфінального матчу Чемпіонату світу U-20 між Україною та Італією, Гдиня, Польща, 11 червня 2019 EPA-EFE/Adam Warzawa

Нападники

Данило Сікан («Шахтар», 18 років). Починав турнір у запасі, але в підсумку перетворився на основного нападника. У 4 матчах – 4 забиті м’ячі. Сильна сторона – гра на випередження. Сікан є вихованцем львівських «Карпат», однак у 2018-му перебрався до «Шахтаря», а звідти – в оренду у «Маріуполь». Наразі найкращий бомбардир збірної України на чемпіонаті світу.

Владислав Супряга («Динамо», 19 років). Футболіст, який на початку сезону в статусі потенційної зірки перебрався із «Дніпра-1» до складу київського «Динамо». Основним у Києві так і не став. Як і втратив місце в стартовій одинадцятці Петракова вже по ходу турніру. Швидкий футболіст, але наразі безрезультативний. 0 голів перетворює Супрягу на головне українське розчарування турніру. Але попереду фінал.

Третім форвардом команди Петракова є Денис Устименко з «Олександрії». Один вихід в основі, два на заміну поки що нічим не запам’яталися.