Зеленський анонсував відкриття Центру протидії дезінформації та призначив його керівницю. Що про неї відомо?
Президент Володимир Зеленський призначив керівницею Центру протидії дезінформації Поліну Лисенко ㅡ колишню співробітницю Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Офісу Генерального прокурора (ОГП). Представлення нового відомства відбудеться вже 6 квітня.
Про це йдеться на сайті Офісу президента.
Так, у вівторок, 6 квітня керівник ОП Андрій Єрмак презентує роботу Центру протидії дезінформації представникам дипломатичних місій в Україні, експертам та громадським діячам у сфері медіа.
Зеленський зазначив, що у майбутньому цей центр має стати міжнародним хабом протидії дезінформації та пропаганді в усьому світі: «Сьогодні Україна на передовій, зокрема й на передовій боротьби з пропагандою».
На посаду керівника нового відомства президент призначив Поліну Лисенко. Вона вже заявила, що центр має стати «надійним щитом для громадян та держави від інформаційних загроз, які виникають як ззовні, так і всередині країни та спрямовані на розхитування державних інститутів і маніпулювання суспільною думкою».
Що відомо про Поліну Лисенко?
Вона у 2015 році закінчила магістратуру у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка зі спеціальності право та до 2019 року навчалася в цьому виші в аспірантурі. Наразі Поліна Лисенко є кандидатом юридичних наук.
У 2013 – 2015 роках вона працювала на посаді молодшого юриста у приватній юридичній компанії. З квітня 2015 до вересня 2019-го була помічником першого заступника директора Національного антикорупційного бюро України.
До березня 2020 року Поліна Лисенко обіймала посаду начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва та повернення активів Офісу Генерального прокурора. За спільну успішну операцію ОГП та ФБР вона має подяку від директора Федерального бюро розслідувань США.
З вересня 2020 року Лисенко працювала директором Департаменту інформаційної політики та зв’язків з громадськістю «Укрзалізниці».
Навіщо потрібен цей Центр?
Зеленський раніше наголошував, що завданнями держави та суспільства є усвідомлення загроз інформаційній безпеці й пошук шляхів протидії їм.
Водночас він вважає, що жоден такий центр «не впорається самотужки проти багатомільярдного бюджету, зокрема Кремля». Тож він закликав українців навчитися критично мислити, відрізняти фейки від правди та «зберігати голову холодною».