Зеленський: Для світу катастрофа на Каховській ГЕС — суто українська
Президент Володимир Зеленський сумнівається, що підрив Каховської ГЕС змінить ставлення країн до російсько—української війни. На його думку, світ вважатиме цю екологічну катастрофу суто українською.
Про це він заявив під час зустрічі з журналістами 6 червня.
Зеленський наголосив, що сконцентрує увагу українських дипломатів на роботі з тими державами, які «постійно займають посередницьку позицію».
«Особливо це ті держави, які завжди приділяють багато уваги екопитанням та ековикликам. Дуже хочеться реакції від Латинської Америки й Азії», — наголосив Зеленський.
Водночас він сумнівається, що держави, які не підтримували Україну, змінять свою думку після підриву ГЕС.
«Нам допомагають ті країни, які мають із нами спільні інтереси, спільного ворога — російську федерацію. Наприклад, це наші сусіди, які розуміють, що після України може настати їхня черга. Тому вони й віддають нам усе, що в них є», — пояснив Зеленський.
Також глава держави зауважив, що Україну підтримують ті країни, де більшість суспільства на боці українського народу.
«Там, де суспільства розділені, чи там, де суспільство хитає або росія, або внутрішні політики, — там і дають половину від нашого запиту», — підкреслив президент.
Що відомо про ситуацію на Каховській ГЕС?
Окупанти вночі проти 6 червня підірвали греблю Каховської гідроелектростанції — є загроза затоплення до 80 населених пунктів.
В «Укргідроенерго» повідомили, що гідроелектростанція не підлягає відновленню — унаслідок підриву машинної зали зсередини ГЕС повністю зруйновано. «Енергоатом» та МАГАТЕ повідомили, що наразі безпосереднього ризику для безпеки ЗАЕС через підрив немає, але на станції обговорюють подальші заходи.
Служба безпеки України вже відкрила кримінальне провадження за статями про екоцид та порушення звичаїв війни.
Керівник «Укргідроенерго» Ігор Сирота розповів, що за приблизними оцінками, внаслідок підриву Каховської ГЕС буде затоплено 35-37 сіл. На відновлення станції знадобиться до мільярда доларів США та 5 років.
Водночас голова парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду вважає, що через підрив Каховської ГЕС сільськогосподарські посіви у Херсонській, Запорізькій та Дніпропетровській областях опинилися під загрозою знищення.
Більше інформації про наслідки підриву Каховської ГЕС ми збираємо в текстовому онлайні.