Зеленський оголосив призов резервістів та програму «економічного патріотизму». Про що йдеться?

Президент Володимир Зеленський заявив, що підписав указ про призов резервістів в особливий період. Він також анонсував запуск в Україні програми «економічного патріотизму».

Таке він оголосив під час свого звернення 22 лютого.

Зеленський зазначив, що призов стосується лише «громадян, віднесених до оперативного резерву». Пояснює таке рішення потребою підвищити готовність армії до всіх можливих сценаріїв.

За словами президента, найближчим часом також проведуть навчальний збір резервістів територіальної оборони.

Утім, Зеленський зазначив, що наразі немає потреби у загальній мобілізації. Натомість державі необхідно оперативно доукомплектувати українську армію та інші військові формування, зауважив президент.

«Економічний патріотизм»

Зеленський анонсував програму «економічного патріотизму» — йдеться про цільову підтримку окремих галузей, а також зменшення податкового навантаження на бізнес та обмеження перевірок.

«Це стимули для залучення коштів населення у бізнес та банківську систему. Зниження Податок на додану вартістьПДВ на бензин та дизель. Це дозволить зменшити ціни на заправки. Наша мета — набуття економічної незалежності. Особливо в енергетиці», — пояснив Зеленський.

За словами Зеленського, «зараз усім українським політикам час бути державними діячами. Відкинути свої амбіції заради України». Він також наголосив на важливості Оборонної коаліції в парламенті.

«Сьогодні всі політики та партії одного кольору — синьо-жовтого», — заявив Зеленський.

Він додав, що завтра, 23 лютого, матиме зустріч із 50-ма найбільшими представниками бізнесу: «Всі вони мають залишитися в Україні. Їхні підприємства розташовані на українській землі, яку захищають наші військові».

Президент також зауважив щодо рішення парламенту Росії про дозвіл застосування військ за межами країни. За словами Зеленського, це «дало чітку відповідь — хто дійсно хоче миру на землі, а хто переділу земель».

Російська загроза

В українській розвідці казали, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України взимку 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, з Білорусі та з боку російського кордону.

За даними Міноборони, біля кордонів України перебувають близько 149 тисяч російських військ. А бойовики з 17 лютого значно збільшили обстріли на Донбасі: за добу десятки разів порушують режим «тиші», водночас заявляючи про «атаку» з українського боку.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив, що Росія готує теракти на окупованих територіях Донбасу, жертвами яких мають стати мирні жителі. За його словами, Москва прагне використати це як привід для звинувачення України та введення регулярних підрозділів збройних сил РФ під виглядом «миротворців».

21 лютого президент РФ Володимир Путін підписав укази про визнання «ЛНР» та «ДНР» і доручив ввести на ці окуповані території України російські війська для «підтримки миру». А вже 22 лютого Держдума РФ та «парламенти» самопроголошених «республік» «ратифікували» договори про співпрацю на 10 років з автоматичним продовженням ще на п'ять років.