Зеленський підписав закон про реформування «Укроборонпрому». Що він передбачає?
Президент Володимир Зеленський 1 жовтня підписав закон про реформу державного концерну «Укроборонпром». Він покликаний посилити обороноздатність України у кілька етапів.
Про це вказано у картці законопроєкту № 3822 на сайті Верховної Ради.
Як повідомив генеральний директор «Укроборонпрому» Юрій Гусєв, закон дозволить перезавантажити 118 розрізнених підприємств концерну, а також залучити інвестиції на розвиток підприємств та виробництво військової техніки для потреб армії.
Також реформування дозволить запровадити сучасні підходи корпоративного управління, які мають убезпечити від корупційних ризиків, конфлікту інтересів та прямого політичного впливу.
А ще закон дає право створювати спільні підприємства з вітчизняними та іноземними партнерами. В «Укроборонпромі» наголосили, що всі реформовані підприємства повністю залишаться у власності держави. Концерн же стане акціонерним товариством.
Закон не всім до смаку
Раніше законопроєкт № 3822 став предметом активного обговорення серед політиків та експертів, спричинивши шквал критики. Наприклад, головне науково-експертне управління апарату Верховної Ради заявляло, що можливість після перетворення «Укроборонпрому» передавати акції може загрожувати приватизацією підприємств концерну.
А народний депутат від «Батьківщини» Валентин Наливайченко під час виступу в Раді прирівнював цей закон до дерибану.
Однак гендиректор «Укроборонпрому» Юрій Гусєв нам зазначав, що це не так.
«Справді передбачено, що для залучення інвесторів, для реалізації спільних проєктів до 25% може бути відчужене за рішенням уряду для реалізації тих чи інших завдань. Це шлях до можливого залучення інвестицій за окремими проєктами. Все інше ㅡ маніпуляція», ㅡ зазначав Гусєв.
Гендиректор зазначав, що, попри прибутковість концерну, загальний борг підприємств «Укроборонпрому» сягнув 14 мільярдів гривень.