Зеленський підписав закони, які спрощують обіг документів та лікування для військових

Президент Володимир Зеленський 26 травня підписав закони, які спрощують обіг документів і лікування для військових, а також збільшують кількість місць роботи військово—лікарських комісій.

Про це вказано в описі законопроєктів 9158 та 9154 на сайті Верховної Ради.

Перший закон запроваджує механізм надсилання медичних та інших документів між Територіальний центр комплектування та соціальної підтримкиТЦК СП, військовим закладом охорони здоров'я та військовою частиною.

Також закон передбачає, що надсилати документи в паперовому вигляді будуть зобов'язані заклад охорони здоров’я або ТЦК СП, якщо в електронній формі це зробити буде неможливо.

Народний депутат Олександр Завітневич розповідав, що новий закон передбачає, що для отримання довідки про обставини травми тепер можна буде не проводити розслідування. Ідеться про поранення, контузію та каліцтво внаслідок бойових уражень або дій із боку противника в районі ведення бойових дій.

За його словами, довідку про травму складатимуть протягом п'яти днів на підставі рапорту безпосереднього командира та наказу командира військової частини. За таку ж кількість днів довідку надсилатимуть до військового закладу охорони здоров’я або ТЦК СП.

Другий закон доповнює перелік місць, у яких можуть створюватися військово-лікарські комісії, закладами охорони здоров’я сектора безпеки та оборони, зокрема Міністерства оборони України, Служби безпеки тощо. Також цей документ дозволяє створення військово-лікарських комісій при державних і комунальних закладах охорони здоров’я.

Що передувало?

У лютому заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила про роботу низки міністерств над тим, щоб спростити для військовослужбовців процес проходження військово-лікарської комісії. Зокрема, йдеться про автоматизацію та диджиталізацію процесів.

Перед тим омбудсмен із прав людини Дмитро Лубінець заявив про ймовірне порушення права військовослужбовців на належне медичне обслуговування.

Представники офісу омбудсмена перевірили клініку амбулаторно-поліклінічної допомоги Медичних сил ЗСУ, після чого констатували, що відсутність електронного документообігу та електронного запису до лікаря призводить до паперової тяганини й черг.

Військовослужбовці з різним ступенем травм були змушені годинами чекати в черзі до лікаря. Окрім того, черги до окремих фахівців становили понад 500 людей.

Наприкінці квітня Міністерство оборони запевнило, що працює над покращенням ситуації. Зокрема, відомство розробило електронну чергу. До кінця травня в усіх військових шпиталях мають перейти на електронну чергу.