У Міноборони розповіли, що роблять для вдосконалення військово-лікарських комісій
Міністерство оборони працює над створенням військово—лікарських комісій у цивільних медзакладах і впровадженням електронного документообігу.
Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр, також про це йдеться на сайті Міністерства оборони.
Зазначається, що напередодні у міністерстві відбулася зустріч з громадськими діячами й волонтерами медичної сфери.
За словами Маляр, волонтери озвучили «деякі конкретні випадки недобросовісного виконання окремими особами своїх обов’язків» при медзабезпеченні військовослужбовців.
Міністр оборони Олексій Резніков доручив перевірити всі ці випадки та ухвалити відповідні заходи, зазначила Маляр.
Вона також розповіла, що вже роблять, аби вдосконалити систему військово-лікарських комісій:
- масштабування мережі ВЛК, розширено кількість військово-лікарських комісій шляхом їх створення у цивільних лікарнях;
- започатковано пілотні проєкти з електронного документообігу;
- розроблено електронну чергу. Її впроваджують у п’яти містах України, в яких найбільш завантажені ВЛК, — це Харків, Львів, Київ, Вінницю та Одесу. У найближчих планах міністерства — перевести всі ВЛК на роботу з електронними чергами;
- розроблено і проголосовано у першому читанні два законопроєкти, покликаних спростити процедуру проходження ВЛК.
Що передувало?
У лютому заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила про роботу низки міністерств над тим, щоб спростити для військовослужбовців процес проходження військово-лікарської комісії. Зокрема, йдеться про автоматизацію та диджиталізацію процесів.
Перед тим уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив про ймовірне порушення права військовослужбовців на належне медичне обслуговування.
Представники офісу омбудсмена перевірили клініку амбулаторно-поліклінічної допомоги Медичних сил ЗСУ, після чого констатували, що відсутність електронного документообігу та електронного запису на приймання до лікаря призводять до паперової тяганини й черг.
Військовослужбовці з різним ступенем травм були змушені годинами чекати в черзі до лікаря. Окрім того, черги до окремих фахівців становили понад 500 людей.
- Поділитися: