Зеленський приїхав на Миколаївщину, яка також постраждала від підтоплень

Президент України Володимир Зеленський у межах поїздки до постраждалих через підтоплення регіонів приїхав у Миколаївську область.

Про це повідомили в Офісі президента.

Зеленський оглянув стан головної помпової станції Управління каналів річки Інгулець, яка була затоплена через підрив греблі Каховської ГЕС.

На нараді з місцевою владою президент обговорив довготривалі рішення щодо забезпечення питною водою Миколаєва.

Глава Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім доповів про ситуацію щодо підтоплення населених пунктів регіону. Зокрема, у Снігурівській громаді створено штаб із ліквідації наслідків катастрофи, який працює в цілодобовому режимі.

У підтоплених населених пунктах проводиться евакуація людей, їх забезпечують питною водою, необхідними харчами.

У Миколаєві розгорнуто пункти прийому громадян, евакуйованих із Херсонської області.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

За даними поліції, у Миколаївській області через підрив окупантами Каховської ГЕС підтоплені території Снігурівської, Широківської та Горохівської громад. Так, у Снігурівській міській адміністрації повідомили, що станом на ранок 8 червня у громаді підтоплено 11 населених пунктів, включно із самим містом Снігурівка.

У Миколаєві наразі немає небезпеки підтоплення будинків та переселення людей. Невеликі підтоплення є в районі Ракетне Урочище, у Корабельному районі та Коренисі, але це одиничні випадки.

Перед цим Зеленський був у Херсонській області: там він провів нараду щодо ліквідації наслідків руйнування греблі.

Підрив Каховської ГЕС

Окупанти вночі проти 6 червня підірвали греблю Каховської гідроелектростанції — є загроза затоплення до 80 населених пунктів. В «Укргідроенерго» повідомили, що гідроелектростанція не підлягає відновленню — унаслідок підриву машинної зали зсередини ГЕС повністю зруйнована.

Унаслідок підтоплень загинуло троє людей у тимчасово окупованих Олешках на лівому березі Херсонщини та одна людина на Миколаївщині.

Станом на ранок 8 червня під водою опинилися 600 квадратних кілометрів Херсонщини, з них 32% — правобережжя та 68% — лівий берег. А втім, окупаційна влада фактично залишила напризволяще людей на лівобережжі. МЗС України домовилося з ООН, що та відправить свої групи на постраждалі окуповані території для надання гуманітарної допомоги та евакуації людей. Наразі очікуються гарантії безпеки від російської сторони.

російські окупанти вже заявили, що підрив Каховської ГЕС — справа рук України, а удар нібито завдали з українського ракетного комплексу. Українська влада ці заяви відкидає, а правоохоронці порушили справу через підрив ГЕС окупантами.

Ще у жовтні минулого року президент Володимир Зеленський повідомляв, що росіяни замінували греблю й агрегати Каховської гідроелектростанції та можуть її підірвати. За даними української розвідки, окупанти спланували підрив греблі Каховської ГЕС завчасно — основні роботи із замінування провели ще у квітні.