Зеленський терміново відправив на Донбас міністра оборони та головнокомандувача ЗСУ після загибелі трьох військових
Президент України Володимир Зеленський доручив міністру оборони Андрію Тарану та головнокомандувачу Збройних сил Руслану Хомчаку терміново відправитися у зону бойових дій на Донбасі. Їм доручили встановити обставини загибелі одразу трьох військових 14 лютого.
Про це повідомила пресслужба Офісу президента.
Зеленський чекає звіту від них 15 лютого, одразу після його повернення в Україну. Нині президент перебуває з робочим візитом в ОАЕ.
«Ми бережемо життя наших солдатів, на дипломатичному рівні через складні переговори домовляємося про встановлення режиму припинення вогню, і потім читаємо про загибель наших військових від мін на контрольованій нами території. Потрібне негайне розслідування. Щоб подібні трагедії не повторювалися в майбутньому», — каже Зеленський.
14 лютого близько 10:00 в районі Новолуганська на Донеччині внаслідок підриву невстановленого вибухового приладу на місці загинули троє українських військовослужбовців з 5-ї батальйонної тактичної групи та 59-ї окремої мотопіхотної бригади.
В оперативно-тактичному угрупованні «Північ» уточнювали, що військові переміщувалися для перевірки несення служби та зміни військовослужбовців на вогневих позиціях.
Офіс президента оприлюднив імена загиблих військових. Це капітан Олександр Войтенко (1984 року народження), старший солдат В'ячеслав Олексієнко (1987 року народження) та старший солдат Дмитро Мироненко (1994 року народження).
Це не перший випадок, коли українські військові підриваються на вибухових пристроях у зоні бойових дій на Донбасі. Востаннє про це повідомляли 6 лютого: тоді загинули двоє армійців.
За даними Міноборони, станом на 2019 рік на підконтрольній Україні території Донбасу було заміновано приблизно 700 тисяч гектарів.
«Перемир'я» на Донбасі
Президент України Володимир Зеленський, який 11 лютого був із робочою поїздкою на Донеччині, заявляв, що за останні кілька тижнів кількість обстрілів українських позицій із боку бойовиків збільшилася. Він пов'язує це зі спробами тиснути на українську сторону в переговорах Тристоронньої контактної групи.
Новий режим припинення вогню на Донбасі почав діяти з 27 липня 2020 року. Понад місяць його головним досягненням вважалося те, що немає втрат серед військових. Проте дотепер за час «перемир'я» від обстрілів загинули вже десятеро українських військових, а п'ятеро — підірвалися на вибухових пристроях.