Зеленський: Вибори не на часі, треба зосередитися на обороні

Президент України Володимир Зеленський заявив, що вибори в Україні «не на часі», а натомість державі «потрібно більше зосередженості на обороні».

Про це йдеться у вечірньому зверненні президента 6 листопада.

Зеленський наголосив, що очікує від усіх відповідних структур та органів влади «конкретних відповідей» щодо завдань, які «обʼєктивно є перед державою зараз».

Він згадав про цивільні органи влади, військових, урядовців, депутатів Верховної Ради, Службу безпеки України та інші правоохоронні органи. За словами президента, державі потрібно більше зосередитися на обороні.

«Мають нарешті припинитися хвилі з будь-якими речами, які розколюють політично. Ми повинні визначитися, що зараз час оборони, час битви, від якої залежить доля держави й людей, а не час вкидів, яких від України очікує лише росія», — сказав Зеленський.

На його думку, вибори зараз «не на часі». Зеленський також додав, що в державі є «структури», які здатні «поставити крапку» в будь-якій політичній суперечці.

«Щоб не залишалося простору для конфліктів і чужої гри проти України», — пояснив глава держави.

Що передувало?

Напередодні народний депутат Олексій Гончаренко в етері телеканалу «Еспресо» заявив, що Зеленський ухвалив рішення про проведення президентських виборів 31 березня 2024 року.

«Це начебто конституційний термін — остання неділя березня. Пояснити таке рішення суспільству вони збираються тим, що це начебто вимога західних партнерів. Зокрема тим, що якщо не провести ці вибори, то Зеленський втрачає легітимність», — сказав депутат.

Перед цим міністр закордонних справ Дмитро Кулеба казав, що президент вивчає можливість проведення президентських виборів навесні 2024 року.

Ще наприкінці серпня Зеленський заявляв, що хотів би, аби президентські вибори 2024 року відбулися за планом. А втім, за його словами, організувати вибори в умовах бойових дій складно, а ще це суперечить законодавству.

Думка суспільства

Раніше в Україні провели кілька соціологічних опитувань щодо виборів під час війни. Одне з них показало, що 64% українців негативно ставляться до ідеї проведення виборів під час війни. Позитивно таку ідею сприймають лише 15% опитаних.

Противники проведення виборів під час війни найчастіше казали, що в країні немає грошей на вибори, українське законодавство не дозволяє проведення виборів у період дії воєнного стану, а гарантувати безпеку учасникам голосування проблематично.

В іншому опитуванні 65% опитаних українців відповіли, що негативно ставляться до ідеї дистанційного голосування на виборах через інтернет, оскільки непокояться через ризики фальсифікацій.