Зеленський відреагував на відмову від карантину вихідного дня: Хтось рахував збитки, якщо нікому буде ходити в заклади?
Президент Володимир Зеленський закликав взаємодіяти бізнес і владу, щоб «карантин вихідного дня» виявився ефективним. І згадав про місцевих голів, які відмовилися посилювати обмеження.
Про це він заявив у своєму відеоблозі з самоізоляції.
Зеленський зазначив, що «карантин вихідного дня» можна не підтримувати, але не можна не розуміти, чому його ухвалили: через збільшення кількості хворих. Він також визнав, що окремі сфери бізнесу зазнають збитків, але уряд працює над новими й наявними програмами підтримки бізнесу.
«Є гроші та бізнес, а є життя людей. Жорстке неприємне питання, але воно стоїть: чи хтось рахував утрати, якщо в кіно чи ресторани взагалі не буде кому ходити?», — сказав президент.
Він додав, що ефективність посилень залежатиме від взаємодії бізнесу та влади: центральної та місцевої, але в «деяких мерів продовжуються місцеві вибори».
«Вони думають не про кількість захворілих у своїх містах, а про кількість голосів у другому турі. А ми робимо непрості та інколи дійсно непопулярні кроки», — поскаржився Зеленський.
Дивіться також, що кажуть власники бізнесу про «карантин вихідного дня», у нашому сюжеті.
«Карантин вихідного дня»
Уряд запровадив його 11 листопада. Влада переконана, що це допоможе врятувати медичну систему від колапсу. Такий карантин діє з 00:00 суботи до 00:00 понеділка. Його запровадили до кінця листопада. У ці дні працюватимуть лише продуктові магазини, автозаправки, аптеки, фінансові установи та транспорт.
Таке нововведення має зменшити кількість контактів і розірвати ланцюг передачі вірусу, кажуть у МОЗ. Детальніше про зміни читайте тут.
Крім того, в Україні третю добу поспіль виявляють рекордну кількість хворих — 12 524 випадки, а за весь час зафіксували понад 525 тисяч інфікованих.
Протест на місцях
Мери низки українських міст, зокрема Тернополя, Львова та Черкас, заявили, що в цих містах не будуть вводити якісь додаткові обмеження — попри рішення уряду про «карантин вихідного дня». Окрім них, з подібними заявами виступили очільники Одеси, Рівного, Миколаєва, Луцька, Краматорська, Дніпра, Слов’янська та Мукачева.
У Львові міська рада оголосила суботу та неділю робочими днями, щоб не закривати громадські заклади через «карантин вихідного дня». Водночас поліція Львівської області повідомляє, що до 18:00 припинили діяльність 248 об'єктів торгівлі та закладів громадського харчування, які працювали всупереч «карантину вихідного дня».
На керівників і громадян, які не реагували на зауваження й не припиняли працювати, склали 54 адмінпротоколи за ст. 44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У Києві місцева влада не відмовлялася від посилень, а поліція поки повідомила про припинення діяльності двох ресторанів і спорткомплексу.