Зеленський закликав світових лідерів долучитися до саміту «формули миру» у липні
Президент Володимир Зеленський під час виступу на саміті у Японії подякував кожному лідеру «Великої сімки» за допомогу та закликав долучитися до саміту «формули миру» у липні.
Про це повідомили в Офісі Президента.
«Скоро — 500 днів повномасштабної війни, вже в липні це буде. І це символічний проміжок часу, хороший місяць, щоб зібрати саміт "формули миру" — саміт світової більшості. Саміт усіх, хто поважає чесність і хоче закінчити цю війну. Я запрошую вас приєднатися до спільних зусиль», — сказав Зеленський.
Він зазначив, що Україна розробила «формулу миру» так, щоб кожен її пункт був підтриманий резолюціями ООН, і кожен у світі «міг обрати собі той пункт, який здатен допомогти реалізувати». Також пункти базуються на резолюціях, які країни-союзники України в різні роки підтримували.
«Коли росія заблокувала наше море, ми знайшли вихід [...] Разом ми стабілізували ринки. Отже, ми дали світу елемент миру. І за аналогією це може спрацювати й щодо кожного іншого пункту формули миру, починаючи від радіаційної та енергетичної безпеки й закінчуючи відновленням повної сили Статуту ООН та нашої територіальної цілісності, що були порушені росією», — сказав Зеленський.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Під час виступу Зеленський також особисто подякував кожному лідеру «Великої сімки» за допомогу Україні: президенту США Джо Байдену, канцлеру Німеччини Олафу Шольцу, президенту Франції Емманюелю Макрону, прем'єру Великої Британії Ріші Сунаку, прем'єрці Італії Джорджі Мелоні, прем'єру Канади Джастіну Трюдо, прем'єру Японії Фуміо Кішіда, а також главам Єврокомісії та Європейської Ради.
Саміт G7 у Японії
19 травня розпочався триденний саміт лідерів країн США, Японія, Німеччина, Британія, Франція, Італія, Канада«Великої сімки». Вони пообіцяли забезпечити поразку росії у війні проти України та підтримати справедливий мир, заснований на повазі до міжнародного права.
На саміті лідери країн-учасниць G7 обговорювали ситуацію в Україні, ядерне роззброєння, регіональні справи, світову економіку, а також глобальні проблеми, як-от зміна клімату, здоров’я та розвиток. Окрім України Японія також запросила на саміт лідерів Австралії, Бразилії, Коморських Островів, Островів Кука, Індії, Індонезії, Республіки Корея та В’єтнаму.