Зеленський заявив, що західні санкції не сильно вплинули на росію, бо їх введення постійно розтягується
Президент Володимир Зеленський подякував західним країнам за санкції проти росії, однак каже, що вони не надто вплинули на позицію росії у війні.
Про це він заявив в інтерв'ю Financial Times.
Зеленський каже, що санкції сильно не впливають на росію, бо їх не ввели у повному обсязі.
«Тому що ми «розтягуємо це задоволення». А треба чітко: ембарго — так ембарго, на нафту — так не бійтеся, на газ — розуміємо, що будуть складнощі, але вводьте одразу», — заявив президент.
За його словами, повільне запровадження санкції грає на користь росії: «Вони будуть знаходити через кого і як обходити санкції. І вже є у них в цьому позитивні результати».
Крім того, Зеленський скептично ставиться до припинення вогню на території України, оскільки про це заявляють інші країни, без врахування позиції самої України.
«Вогонь припинимо. На яких умовах? З якої сторони? У мене мільйон питань. Хто буде гарантувати, що росія виконуватиме те, що вона пообіцяла? У мене відповідей на сьогодні — нуль. Я поки що не бачу такої конфігурації, яка зможе змусити росію зупинити цю війну. Я не бачу, чому вони повинні її зупиняти», — сказав він.
Шостий пакет санкцій ЄС
Євросоюз понад місяць не міг узгодити новий пакет санкцій. Зокрема через позицію Угорщину, яка не погоджувалась на ембарго на російську нафту. Врешті-решт у шостому пакеті санкцій ЄС запровадив обмеження проти представників силового і військового апарату (пов’язаних зокрема з різаниною в Бучі), підприємств промислового та технологічного сектору, пов'язаних із російською агресією, олігархів, суб'єктів російської пропаганди та членів їхніх сімей.
Крім персональних обмежень, новий пакет передбачає часткове ембарго на російську нафту і від'єднання від системи SWIFT одного білоруського та трьох російських банків.
Польща пропонує у наступному пакеті ввести обмеження на російський газ. Проте низка країн ЄС вважає, що газового ембарго у сьомому пакеті не буде, оскільки це питання ще складніше, ніж заборона нафти.