Україна продовжила «зернову угоду» ще на 120 днів. росія каже, що на 60 (ДОПОВНЕНО)

Угоду щодо «зернової ініціативи», яка допомогла розблокувати українські порти для експорту української продукції, продовжили ще на 120 днів.

Про це повідомив очільник Мінінфраструктури Олександр Кубраков.

«Це означає, що Україна продовжує експортувати через три морські глибоководні порти свою агропродукцію. Зокрема, з 1 серпня і до сьогодні 25 мільйонів тонн ми відправили на потреби світу», — зазначив Кубраков.

Він подякував генсеку ООН Антоніу Гуттерешу та президенту Туреччини Реджепу Ердогану, а «також усім країнам-партнерам за спільні зусилля для продовження дії документа ще на 4 місяці».

Кубраков наголосив, що головним викликом є пришвидшення інспекційних перевірок у Туреччині. Також Україна продовжує роботу над долученням до «зернової ініціативи» портів Миколаївщини та розширення номенклатури вантажів.

«Україна була і залишається міцно вбудованою у світову економіку та ринки. Можливість експортувати більше дозволить зняти інфляційні ризики, а як наслідок — і соціальну напругу в багатьох країнах світу», — зазначив Кубраков.

Доповнено о 17:56. Офіційна представниця мзс рф Марія Захарова опублікувала звернення російського посольства до МЗС Туреччини, де росія «засвідчує», що згодна продовжити угоду лише на 60 днів.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Нагадаємо, Україна підписала Угоду про безпечне вивезення зерна через Чорне море з Туреччиною та ООН у липні 2022 року. Дзеркальну угоду з ООН і Туреччиною підписала росія. Між собою Україна та рф не підписували домовленостей. Термін угоди визначили на 120 днів із дня підписання, продовживши її згодом.

18 березня мав закінчитися останній продовжений термін угоди. росія заявила, що не проти пролонгації «зернової угоди», але тільки на 60 днів. Українська сторона відповіла, що ця пропозиція суперечить самій угоді.

Зазначимо, Україна є великим світовим виробником та експортером зерна. Експорт країни постраждав від повномасштабного вторгнення росії 2022 року, що на собі відчули інші країни. 26 листопада президент Володимир Зеленський оголосив про початок програми Grain from Ukraine («Зерно з України»). Її метою стане забезпечення зерном бідних країн Азії та Африки.