Жінка заявила, що в бібліотеці Тернополя в неї вимагали заставу за дитячі книжки, бо її син — ВПО. Там заперечили
В обласній бібліотеці Тернополя для дітей хлопчику нібито відмовилися видавати книжки без застави, бо він переселенець і може зіпсувати їх або не віддати назад.
Про це написала його мама Катерина Посохова у Facebook.
Вона розповіла, що її син дуже любить читати та понад два роки ходив до міської бібліотеки, де на нього не було жодних нарікань. Коли ж мама з сином вирішили піти до обласної бібліотеки, їм сказали заплатити 600 гривень застави за дві книжки, бо нібито не довіряли їм.
За словами жінки, директорка та заступниця директорки бібліотеки заявили їй, що її дитина може написати в книжках «Слава росії» і що «такі, як ви, вже багато книг у нас потягли». Саме тому, мовляв, у бібліотеці й побоювалися видати їх хлопчику.
Зрештою, коли жінка сказала дирекції про неприпустимість дискримінації, їм видали книги на загальних засадах, без застави. Однак коли мама з хлопчиком прийшли їх здавати, бібліотекар заявив, що не дасть їм більше книг без застави, адже саме так написано у їхньому формулярі.
У подальшій розмові з дирекцією бібліотеки жінці начебто знову заявили, що переселенцям, мовляв, не можна довіряти.
«Намагаюсь спокійно апелювати до Конституції, де всі громадяни рівні тощо. У відповідь: "Або платіть, або ідіть, або поліцію викликаємо"», — розповіла мама хлопчика.
Що кажуть у бібліотеці?
Тим часом у самій бібліотеці hromadske заперечили слова жінки. Там кажуть, що вона перекрутила факти, бо не розповіла, що вже двічі до того брала книжку без застави. Крім того, там пояснили, що бібліотека просить заставу за особливо цінні та дорогі книжки та документи, а також ті книжки, які представлені в обмеженій кількості.
Однак у бібліотеці наголошують, що це стосується всіх читачів, не залежно від того, чи ці люди переселенці, чи ні. Ці правила начебто пояснюють кожному новому відвідувачу бібліотеки.
Слова про те, що хлопчик може написати в книжці «Слава росії», у бібліотеці назвали «просто прикладом». Крім того, там кажуть, що не називали жінці суму в 600 гривень, бо вона та її син ще не вибрали книжки.
«Таке враження, ніби був якийсь такий психологічний тиск, щоб ми проявили якісь свої емоції і щоб нас в чомусь звинуватити. Ми з внутрішньо переміщеними особами працюємо дуже тісно. І в нас ніколи не було ніяких конфліктів ні з ким, абсолютно», — підсумували в бібліотеці.