У підручнику для 3 класу дітей запитали про вживання глінтвейну. Це викликало неоднозначну реакцію
У підручнику «Я досліджую світ» для 3 класу, рекомендованого Міносвіти, знайшли завдання про вживання алкоголю, щоб «зігрітися, як це роблять дорослі». Батьків це завдання обурило, а редактори підручника посилаються на освітню програму.
Про неоднозначне завдання повідомив директор київської школи № 210 Дмитро Ламза.
Він поширив фото із завданням з підручника, де дітям пропонують відповісти, що має зробити уявний персонаж Ігор на пропозицію дівчинки випити глінтвейну, щоб «зігрітися, як це інколи роблять дорослі».
У своєму дописі в Facebook він розповів, що до нього звернулись обурені батьки учнів.
«Телефонують до мене батьки учнів 3-го класу (не моя школа) із простим запитанням: як пояснити дитині, що таке глінтвейн? У мене німа пауза… А тепер запитання: як вчитель має пояснити дитині, що таке глінтвейн і чого діти його хотіли пити?», ㅡ зазначив Ламза.
Фото завдання швидко поширилось соцмережами. Користувачі коментували, що не можуть сформувати відповідь на завдання, а у багатьох виникли питання і до його оформлення.
«Підкажіть логіку завдання, суть же навіть не в глінтвейні. Діти в горах самі? Звідки дівчинка Ліза знає рецепт напою? Звідки у Лізи інгредієнти напою? ...Навіщо в 8 років нашим дітям таке обговорювати?», ㅡ пише користувачка Svetlana Olegovna.
Генеральний директор видавництва «Світич», яке видало підручник, Олексій Андрусич пояснив, що завдання «реалізує державний стандарт початкової освіти» та має на меті сформувати в дітей негативне ставлення до алкоголю.
Він зазначив, що у завданні вибрали глінтвейн, оскільки діти часто бачать його на різдвяних ярмарках, а інші алкогольні напої можуть не викликати спокуси.
За словами Андрусича, завдання входить до загального сюжету підручника, де діти подорожують Україною.
«Зокрема потрапляють і в мальовничі Карпати. І того, хто хоч раз відвідав один з популярних вітчизняних гірських курортів, глінтвейн на горі не здивує. Бо його там продають. Так само як і гарячий чай, каву та їжу. Ідея "зігрітися глінтвейном" звісно приходить від дорослих, тому завдання й уточнює "як інколи це роблять дорослі"», — каже директор видавництва.
Він зазначив, що вчителі не контролюють, що відбувається за шкільними дверима, і припускає, що діти можуть побачити, як старші родичі «гріються» алкогольними напоями: «Нам не хочеться про таке говорити. Проте завдання школи — попереджати. І 3-4 класи — це якраз той час, коли говорити ВЖЕ можна і ЩЕ не пізно».
Наразі, за словами Олексія Андрусича, дискусія з директором школи Дмитром Ламзою «закінчилася мирно», освітяни та видавці порозумілися і погодилися разом «працювати на розвиток поколінь».