ЗМІ побачили за супутниковими знімками, що Північна Корея розширює виробництво збройового урану
Нещодавно зроблені супутникові знімки показують, що Північна Корея розширює завод, на якому збагачується уран для ядерної зброї. Експерти переконані, що цей крок показує намір збільшити виробництво бомбових матеріалів.
Про це з посиланням на знімки пишуть CNN і The Guardian.
Супутникові знімки зробила комерційна компанія Maxar. На них видно, що на заводі зі збагачення урану на території комплексу ядерних досліджень Йонбен триває будівництво.
Перший знімок, зроблений 1 вересня, показав, що Північна Корея очистила дерева та підготувала ґрунт для будівництва, а також було видно екскаватор. На другому фото, зробленому 14 вересня, видно стіну, споруджену для огородження території, роботи над фундаментом та панелі, зняті з боку будівлі, щоб забезпечити доступ до закритої території.
Експерт зі зброї та професор Інституту міжнародних досліджень Міддлбері Джеффрі Льюїс та ще двоє фахівців із цієї ж установи сходяться на думці, що це може дозволити Північній Кореї збільшити виробництво ядерного матеріалу для зброї на 25%.
Джеффрі Льюїс каже, що на новій території достатньо місця для розміщення тисячі додаткових центрифуг. Він додає, що якби Північна Корея модернізувала центрифуги, які зараз використовують на цьому заводі, це «могло б істотно збільшити потужності заводу».
За словами двох співрозмовників, знайомих із ситуацією, американські чиновники знають про нещодавню діяльність на заводі збагачення урану в Йонбені. Вони визнають, що ці події можуть сигналізувати про плани зі збільшення виробництва збройового урану.
Загроза з боку КНДР
Попри санкції, КНДР періодично випробовує нові ракети та заявляє про успіхи своєї ядерної програми. Ця країна розпочала свою ядерну програму ще в 1950-х роках. Спочатку їй активно допомагали Радянський Союз і меншою мірою Китай, але потім змогла вдосконалювати ядерний потенціал самостійно.
Через закритість Північної Кореї обсяг її ядерної програми точно невідомий. За оцінками Стокгольмського інституту дослідження проблем миру, йдеться про 30-40 робочих ядерних боєголовок. У Пхеньяна також є міжконтинентальні балістичні ракети, які, як там заявляють, можуть досягти території Сполучених Штатів.
Лідер КНДР Кім Чен Ин стверджує, що ядерна програма Північної Кореї є гарантією її вічної безпеки й захищеності від ворогів.