Знищення корабля в Криму та ордер на арешт російських командувачів: головне за 5 березня

У ніч на 5 березня українські розвідники потопили патрульний корабель Чорноморського флоту рф «Сергей Котов». Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт двох військових командувачів росії. У Верховній Раді скасували пленарне засідання через «термінове завдання» для депутатів. Єврокомісія пропонує внести зміни до транспортної угоди з Україною. Зібрали головні новини за 5 березня.

Потоплення «Сергея Котова»

Українські військові потопили в окупованому Криму патрульний корабель «Сергей Котов» Чорноморського флоту рф.

На відео Головного управління розвідки, яке зняте з передніх камер морських дронів, видно, як безпілотники по черзі наближаються до патрульного корабля, а тоді стаються вибухи й судно охоплює хмара диму.

За даними ГУР, унаслідок знищення корабля постраждали 13 російських моряків. Вартість потопленого корабля становить близько 65 мільйонів доларів.

Цікаво, що відео знищення корабля супроводили середньовічною норвезькою піснею Villeman Og Magnhild у виконанні гурту Spiritual Seasons — колись його можна було вважати харківським, але, судячи зі сторінок у соцмережах, тепер музиканти виступають у росії.

Ордер на арешт командувачів рф

Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт командувача дальньої авіації рф Сергія Кобилаша і командувача Чорноморського флоту рф Віктора Соколова.

Є достатні підстави вважати, що двоє підозрюваних несуть відповідальність за ракетні удари, завдані силами під їхнім командуванням по українській електричній інфраструктурі щонайменше з 10 жовтня 2022 року до щонайменше 9 березня 2023 року. У цей час відбулася кампанія рф щодо атак на електростанції та підстанції в Україні.

Атака на російську нафтобазу

У Бєлгородській області росії зафіксували вибух та пожежу на місцевій нафтобазі. російські ресурси повідомляють про атаку дроном по об’єкту.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Співрозмовник hromadske у ГУР МОУ підтвердив, що вибух на російській нафтобазі є операцією українських розвідників. Як зазначається, цю нафтобазу використовували у військових цілях.

Скасування засідань у Раді

У Верховній Раді скасували пленарне засідання на 6–8 березня, попри плани розглянути низку законопроєктів. У фракції «Слуги Народу» кажуть, що депутати отримали «термінове завдання», а коли воно буде виконане, народні обранці повернуться до роботи в сесійній залі.

Нові вимоги «транспортного безвізу»

Європейська комісія пропонує внести зміни до транспортної угоди з Україною. Хоча обсяг самої угоди залишився незмінним, до українських перевізників посилилися вимоги.

Так, наприклад, хочуть ввести нове запобіжне застереження: у випадку, якщо на національному ринку автомобільних перевезень у певній географічній зоні спостерігаються серйозні порушення, то угода може бути призупинена в цій географічній зоні.

У Єврокомісії пояснили, що пропонують внести зміни, врахувавши «уроки», отримані під час виконання поточної угоди.

Військовий збір для ФОПів

Міністерство фінансів прагне збільшити доходи до державного бюджету на 44 мільярди гривень. Для цього, зокрема, розглядають введення військового збору для фізичних осіб-підприємців (ФОПів) та юридичних осіб — платників єдиного податку.

2 млн дронів у 2024 році

Україна збільшує виробництво безпілотників і вже у 2024 році зможе виготовити 2 мільйони одиниць такої техніки.

Наразі, за словами заступниці міністра з питань стратегічних галузей промисловості Ганни Гвоздяр, Україна може виготовляти близько 150 тисяч дронів на місяць.

Інші важливі новини за день: